Ana Sayfa Tasarım Aesop, Milano mağazası

Aesop, Milano mağazası

PAYLAŞ

AVMDergi.com
Deri, saç ve kozmetik ürünlerin üretimi ve satışını yapan Aesop’un Milano mağazası, 1960’lı yıllardan fırlamış izlenimi veriyor. Aesop’un Milano’daki ikinci mağazası, İtalyan mimari ofis Dimorestudio tarafından kurgulanmış.

20’inci yüzyılın başlarından kalma bir binanın mağazası, Aesop için harika bir mekana dönüştürülmüş. Aesop, Milano mağazası, parlak türkuaz renkli metro fayansları, limon sarısı raflar ile bütünleştirilen mağaza, adeta geçmişe bir yolculuk yaptırıyor. 1930’larda kiler olarak kullanılan dolaplardan esinlenilerek üretilen mağaza dolapları, aydınlatma unsurları ile daha çok ön plana çıkarılmış. Duvarlarda kullanılan metro fayansları gibi dolaplarda da metalik türkuaz renge yer verilmiş. Türkuaz metal dolaplar ve duvarlar, sarı köşe raflar ve kemerler ve açık gri zemin ile tamamlanmış. Ayrıca yüz yıkama ünitesi de paslanmaz çelik malzeme kullanılarak türkuaz duvarların içinde kullanılmış.

Mağazanın müşterileriyle iletişimi güçlendireceği iki berjer, mağazanın tam ortasında konumlandırılmış. Kadife açık sarı tonlarındaki berjerler, kişiye özel hizmetin yapıldığını da vurgulamış. Aesop ürünleri ise mağazanın hem ürünlerini hem aksesuarlarını oluşturmuş. Aesop, Milano mağazası, tüm dolaplara düzenli bir şekilde yerleştirilen ürün şişeleri ile dikkat çekiyor.

Aesop’un kaliteli ve doğal ürünlerinin sergilendiği mağazada, ürün odaklı bir tasarım hayat bulmuş. Melbourne merkezli Aesop’un New York, Londra, Paris, Tokyo ve Hong Kong dahil olmak üzere pek çok ülkede mağazaları bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here