Ana Sayfa Gündem AVM’ler sokak hayvanlarına sahip çıktı

AVM’ler sokak hayvanlarına sahip çıktı

PAYLAŞ

Olumsuz hava koşulları nedeniyle yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına AVM’ler de sahip çıktı. Pek çok AVM, sokak hayvanları için barınak oldu.

Yoğun kar yağışı ve tipi, Türkiye’nin pek çok kentini esir almış durumda. İstanbul’u da etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava insanları olduğu kadar sokakta yaşam savaşı veren hayvanları da olumsuz etkiledi. Sosyal yaşamın merkezi olan AVM’ler de sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Vatandaşların da mama ve battaniye bıraktığı AVM’ler, sokak hayvanları için adeta barınak oldu.

Kentte etkili olan olumsuz hava koşullarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarına yardım için harekete geçen hayvanseverler, bazı AVM’lerin girişine battaniye ve mama bıraktı. Battaniyelerin üstüne yatıp bırakılan mamalarla karınlarını doyuran sokak hayvanları, olumsuz hava koşullarından korunmaya çalıştı. Hayvansever Ece Öçal, sokak hayvanlarının sıcak yer arayışının kendisini üzdüğünü söyledi. Öçal, alışveriş merkezinin önünde hayvanlara yardım edildiğini sosyal medyadan öğrendiğini belirterek, “Hepimiz, elimizden geldiğince yardım etsek, sokak hayvanlarının hepsi iyi durumda olur. Dünyanın her yerinde sokak hayvanlarının yardıma ihtiyacı var. Elimizden geldiğince onlara mama bırakalım, yardım edelim” diye konuştu.
Kaynak: AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here