Ana Sayfa Gündem AVM’lere şok cihazı kurulacak

AVM’lere şok cihazı kurulacak

PAYLAŞ

Kalp krizlerinden ölümleri azaltmak için AVM’lere elektro şok cihazları yerleştirilecek. Bakan Akdağ, “AVM’de çalışan 10 bin personele acil müdahale eğitimi verilecek” dedi

Sağlık Bakanlığı, kalp krizinden ani ölümleri engellemek için AVM’lere elektroşok cihazı yerleştirecek. 112 ambulanslarında taşınabilir EKG cihazıyla doktora online ulaşım sağlanacak. Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde 10 bin kişiye kalp krizine acil müdahale eğitimi vermek için harekete geçti. 2017’de yapılacak sağlık projelerini açıklayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, şu mesajları verdi:

“Türkiye’de son yıllarda artan kalp krizi ve inme vakalarının önüne geçmek için her AVM’ye bir elektroşok cihazı yerleştirecek. AVM’de çalışan 10 personele de acil müdahale eğitimi verilecek. İnsanların toplu olarak yaşadığı merkezlere yerleştirilecek elektroşok cihazıyla ani kalp krizine eğitimli kişiler tarafından ilk acil müdahalenin yapılması hedefleniyor.

112 Acil ambulanslarına da taşınabilir EKG cihazı konulacak. Bu cihaz, online bir şekilde kalp krizi ve inme merkezindeki uzman doktora anında bilgi ulaştıracak. Kalp krizi geçiren hastaya online ilk müdahale edilecek ve en uygun hastaneye ulaştırılacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here