Ana Sayfa İNDEKS Boyner Boyner’e 3 günde 2 milyon ziyaretçi

Boyner’e 3 günde 2 milyon ziyaretçi

PAYLAŞ

Boyner’in “Çılgın Kelebek İndirimi” rekor sayıda ziyaretçi ve ürün satışı ile tamamlandı. Milyonlarca üründe net yüzde 50 indirimin olduğu Çılgın Kelebek, 25-26-27 Mayıs tarihlerinde 37 şehirdeki 119 Boyner mağazasında ve boyner.com.tr’de gerçekleştirildi. 3 gün süren kampanya kapsamında 2 milyona yakın ziyaretçi ağırlanırken, saat 24.00’e kadar açık olan mağazalarda uzun kuyruklar oluştu. Çılgın Kelebek boyunca 780 binden fazla ürün satıldı. Kampanyanın satış adedi şampiyonu tişört, ciro şampiyonu ise spor ayakkabı oldu.

Boyner’in yılda 2 kez yaptığı merakla beklenen “Milyonlarca üründe net yüzde 50 Çılgın Kelebek İndirimi”, 2 milyon ziyaretçinin mağazalara akın etmesiyle gerçek bir alışveriş çılgınlığına dönüştü. 25-26-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen Çılgın Kelebek kampanyası boyunca, Boyner’in 37 şehirdeki 119 mağazası saat 24.00’e kadar hizmet verdi. Tüketiciler tüm ihtiyaçlarını, sezon ortasında başka hiçbir yerde olmayan avantajlı fiyatlarla karşılamanın keyfini yaşadı.

72 saatte 780 binden fazla ürün satıldı

Çılgın Kelebek boyunca tüm Boyner mağazalarında ve boyner.com.tr’de toplam 780.762 adet ürün satıldı. Kampanyada satılan ürünlerin adedi geçen yıla göre yüzde 37 oranında artış gösterirken, toplam ciroda ise geçen yıla oranla yüzde 53 büyüme gerçekleşti. Şort, sırt çantası, mayo, pijama gibi ürün kategorilerinde yüzde 100’ün üzerinde ciro büyümesine imza atıldı.

Tişört satış adedinde, spor ayakkabı ciroda şampiyon oldu

Tüketiciler Çılgın Kelebek kampanyası sayesinde birçok ihtiyacını karşılama fırsatı bulurken, özellikle yaz sezonu ürünlerine ilgi büyük oldu. En popüler ürünlerin zirvesinde ise 228 bine yakın satış rakamıyla tişört yer aldı. Tişörtü sırasıyla pantolon, spor ayakkabı, gömlek ve ayakkabı izledi. Kampanyanın ciro şampiyonu ise 57 bine yakın satış adedi ile spor ayakkabı oldu. Spor ayakkabı cirosu geçtiğimiz yıla göre yüzde 48 artış gösterdi.

Tüketiciler tatil için valiz alışverişini de Çılgın Kelebek’ten yaptı ve geçen yılın kampanya sürecine göre yüzde 200 oranında büyüme gösteren valiz satışları en ilgi çeken alışverişlerden biri oldu.

Kozmetikte en çok satılan ürün parfüm

Boyner’in Çılgın Kelebek İndirimine kozmetik kategorisi de inanılmaz fırsatlarla dahil oldu. Yüzlerce ürünün net yüzde 50 indirimle satıldığı kozmetik kategorisinin en çok ilgi gören ürünü 5.700 adetle parfüm oldu. Parfümü 3000 adet satış adediyle cilt bakım kremleri, 2000’den fazla adetle ruj ve 1500 adetle saç bakım ürünleri takip etti. Sıcak yaz günlerinin kendini hissettirdiği bu günlerde güneş ürünlerine de ilgi yoğundu. Güneş kremi satışları geçen sene Mayıs ayında gerçekleştirilen Çılgın Kelebek’e göre yüzde 70 artış gösterdi.

Kadınlar ve erkekler aynı ürünlere ilgi gösterdi

Boyner’in Çılgın Kelebek İndirimine hem kadınlar hem de erkekler aynı oranda yoğun ilgi gösterdi. Tişört, spor ayakkabı, pantolon gibi ürünlerin kadınların ve erkeklerin en çok satın aldığı ilk 5 ürün arasında yer alması dikkat çekti.

En çok satış yapılan şehir İstanbul oldu

Çılgın Kelebek, Türkiye’nin dört bir yanında perakendenin gündemine damgasını vururken, en çok satış yapılan 5 şehir sırasıyla; İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa oldu. İstanbul’da toplam 244 bine yakın ürün satıldı. İzmir Çiğli Kipa AVM, İstanbul Cevahir AVM, İstanbul Forum Marmara AVM’deki Boyner mağazaları en yüksek ciroyu yapan mağazalar olarak öne çıktı. 37 ildeki 119 Boyner mağazasının 24.00 kadar açık olması da büyük fark yarattı. Mağazalarda cironun yüzde 10’a yakın bir bölümü 22.00-24.00 saatleri arasında gerçekleşti. Bu oran 10.00-12.00 arası gerçekleşen cironun yüzde 50 daha fazlası.

Anadolu’daki Boyner tüketicileri de Çılgın Kelebek indirimlerinden yoğun olarak yararlandı. Van’daki ve Sera Kütahya AVM’deki Boyner mağazalarının cirosu geçen yıla göre yüzde 90 oranında artış gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here