Ana Sayfa İNDEKS Adana Optimum Outlet Çocuklar Optimum’da Makey Makey teknolojisini öğrendi

Çocuklar Optimum’da Makey Makey teknolojisini öğrendi

PAYLAŞ

Adana Optimum Alışveriş Merkezi, minik ziyaretçilerini bilişim dünyasının derinliklerine götürüyor. Adana Maker Teknoloji iş birliğinde düzenlenen Maker Teknoloji Atölyesi’nde çocuklar ilginç anlar yaşadı.

Moda, lezzet ve eğlenceyi bir arada sunan Adana Optimum Alışveriş Merkezi, Maker Teknoloji Atölyesi ile her hafta sonu çocukları bilişim dünyasında yolculuğa çıkarıyor. Dünyaca ünlü markaları, sosyal ve kültürel etkinlikleri ile Adanalıların buluşma noktası olan Optimum, geçtiğimiz hafta sonu küçük konukları ağırladı. Adana Maker Teknoloji iş birliğinde düzenlenen Maker Teknoloji Atölyesi’nde ilginç anlar yaşayan çocuklar, Makey Makey teknolojisi ile topraklama kablosunun işlevini öğrenerek iletkenliğini keşfetti. İletken olması şartıyla istenilen nesnenin dokunmatik yüzeye çevrilebileceği Makey Makey ile çocuklar bilişim dünyasının kapılarını araladı.

Elektrik ileten her materyal ile çalışan Makey Makey seti ile kurşun kalemle çizdikleri resmi bir klavyeye dönüştürüp bilgisayar oyunu oynayan çocuklar, oyun hamurundan yaptıkları joystick ile de yılların eskitemediği Pac-Man’i yönlendirdi. Çocuklar kabak, patlıcan, salatalık ve muzdan tuşlarla piyano çalarak, devre sisteminin işleyişini öğrendi.

Atölye çalışmasına katılan çocuklar, Makey Makey teknolojisi ile hayallerinde geliştirdikleri, tasarımlara ve projelere hayat verme imkânı buldu.

Yaratıcı düşünceye, korkuları ortadan kaldırarak tüketimden üretime yönlendiren, ekip çalışması ile daha büyük projeler yapabilme imkanı sağlayan, algoritmik düşünme yeteneği kazandıran Makey makey teknolojisiyle bir birinden ilginç buluşlar geliştiren çocuklar unutamayacakları bir gün yaşadı.
Çocukların teknoloji dünyasına giriş yapmalarını sağlayan ücretsiz Maker Teknoloji Atölyesi, her hafta Cumartesi ve Pazar günleri 13.00 ile 18.00 saatleri arasında Optimum AVM’de geleceğin teknoloji uzmanlarını bekliyor.

Makey Makey nedir?

MaKeyMaKey ismi Make + key = Makey şeklinde anahtar üret diyebileceğimiz şekilde uydurulmuş bir kelimedir. Bu işlemcinin mucitleri Makey 21’nci yüzyıl için geliştirilmiş bir icat kiti olarak tanımlıyorlar. Makey Makey ile günlük hemen her nesneyi bir dokunmatik yüzeye çevirebilirsiniz. Bu icadı yeni başlayandan uzmanına kadar mühendisinden sanatçısına kadar herkes farklı şekillerde kullanabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here