Ana Sayfa İNDEKS Ankamall AVM Dünya futbolunun yıldızları ANKAmall’da…

Dünya futbolunun yıldızları ANKAmall’da…

PAYLAŞ

Tarihe damgasını vurmuş takımlara ve yeşil sahaların yıldızlarına ait eşyalar ANKAmall’da sergileniyor.

ECE Türkiye tarafından yönetilen ANKAmall, dün başlayan sergi ile dünyanın en önemli kulüpleri ve tarihe adını yazdırmış yıldız futbolcularına ait özel eşyalara ev sahipliği yapıyor.

Futbol dünyasına dair en ilginç detayların yer aldığı sergi, geçmişten bugüne dünyaca ünlü kulüp takımları, milli takımlar, oyuncular, teknik direktörler, onlara ait eşyalar ve ilgili yayınlar ile futbolun tarihini de gözler önüne seriyor. Sergide ünlü futbol yıldızlarının eşyalarından kazandıkları ödül ve kupalara kadar geniş yelpazedeki kişisel eşyaları yer alıyor.

3 kez dünya kupası kazanan, 5 kez gol kralı olan Brezilyalı Pele’nin forması ve Pele tarafından imzalanmış özel maç programı, Messi’nin milli takım forması, Marco Assensio’nun İspanya Milli takım forması, Garrincha’nın 1962’de giydiği forması, Maradona’nın Arjantin Milli Takım Forması, 1930’larda Artur Rowe’un giydiği kramponlar, 1950’lerden maç topları, 1918 orijinal FİFA kural dokümanı, 2014 Dünya Kupası Programı, 1986 Dünya Kupası’nın hikayesinin anlatıldığı Maradona ve Daniel Arnucci tarafından yazılan Touched By God kitabı gibi pek çok obje sergide görülebilecek.

Sergi 15 Temmuz tarihine kadar ANKAmall ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here