Ana Sayfa İNDEKS 1001 Airport Mall Kuzey Kıbrıs’ın ilk AVM’si açılıyor

Kuzey Kıbrıs’ın ilk AVM’si açılıyor

PAYLAŞ
KKTC’nin ilk uluslararası standartlara sahip AVM’si kapılarını ziyaretçilerine açıyor. Çevre yolu Ercan Havalimanı kavşağında bulunan ve iki etaptan oluşan “1001 Airport Mall” pek çok ilki ve Kıbrıs için yenilikleri barındırıyor.

KKTC, uluslararası standartlardaki alışveriş merkezine kavuşuyor. 1001 Grup’un yatırımıyla hayata geçirilen 1001 Airport Mall’ün ilk etabı ziyaretçilerine açılıyor. Toplam 80 bin metrekare proje alanıyla Kuzey Kıbrıs’ın en geniş alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyacak 1001 Airport Mall, iki ayrı etap halinde tamamlanacak. AVM’nin birinci etabı, 35 bin metrekare proje alanına sahip. 1001 Airport Mall’ün birinci etabında yapı market, elektronik market, çocuk eğlence merkezi, süpermarket, food court’un da dahil olduğu 45 mağaza yer alacak. İkinci etap tamamlandığında ise AVM, toplam 100 mağaza, hayvanat bahçesi, 7 sinema salonu ve oyun alanları ile KKTC’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğini taşıyacak.

kuzeykibrisinilkavmsi2
1001 Airport Mall’ün başında, uzun yıllar AVM sektöründe başarılara imza atmış olan Mehmet Akalın bulunuyor.

Kıbrıs’ta cadde perakendesinin gelişim sürecine bakıldığında hızlı bir gelişimin yaşandığına dikkat çeken Genel Müdür Mehmet Akalın, “salt ekonomik işlev olmaktan çıkıp belli noktalarda yoğunlaşması sebebiyle bir yaşam biçimi olmaya başladığı görülmektedir. Ancak bu süreci hızlandıran faktörler bir süre sonra cadde mağazalarını müşteriler için yaşam biçimi olmaktan uzaklaştırmaya başlamış ve sade bir hayat pratiği haline getirmiştir. Bu tanımlamanın dışında kalanlar sadece pazarlama, müşteri odaklılık ve farklılaşmak konusunda hemen hemen her gün kendini yenileyebilen AVM’lerdir. Çünkü sayıca çok cadde mağazası olması, KKTC’nin gerçek bir yaşam merkezine olan ihtiyacını karşılamaya yetmemektedir. Bu nedenle 1001 Airport Mall, her şeyden önce “farklı”lığı en önemli marka değeri yaparak, adada bir yaşam fikri, bir yaşam biçimi olarak yapılanmıştır” şeklinde konuştu.

Doğaya özel önem

1001 Airport Mall Genel Müdürü Mehmet Akalın, projenin mimari aşamasında yeşile ve doğaya özel önem verdiklerini dile getirdi. Akalın, “Bir AVM kent kültüründe yapay bir orman gibidir. Ve tüketicilerine gerçek ormanın bitmek tükenmek bilmeyen tazeliğini ve enerjisini kendi ortamında vermelidir. Nasıl ormana her gittiğinizde içinize derin bir nefes çeker ve kendinizi zinde ve enerjik hissedersiniz, 1001 Airport Mall’e geldiğinizde de kendinizi dinamik, zinde ve enerjik hissedeceksiniz; çünkü 1001 Airport Mall’de hayata geçirilen her öğe bunun için” ifadesini kullandı.

Rakamlarla 1001 Airport Mall

1001 Airport Mall 1. etabında 35 bin metrekare olan kapalı alanın, 18 bin metrekaresi kiralanabilir alana sahip bulunuyor. Toplam 40 mağazanın yer alacağı 1001 Airport Mall’ün 2. etabı ise 52 bin metrekare kapalı alanda 25 bin metrekare kiralanabilir alan yapılacak ve proje 2016’da hayata geçecek. 1. etabıyla adanın ilk AVM’si olacak olan 1001 Airport Mall, 2. etabının tamamlanması ile adanın ilk ve tek yaşam merkezi olacak. Projede 600 metrekarelik çocuk oyun dünyası, parti odası ve çocuk bakım ünitesi, 600 metrekarelik Türkiye’nin en büyük oyuncak markası Toyzz Shop, 4 bin metrekarelik yepyeni konsepti ve reyonlarıyla 1001 Extra marketi de yer alıyor. Yapımına başlanması ile yerli yabancı şirketlerden ortaklık tekliflerinin geldiği 1001 Airport Mall, tamamen yerli sermaye ile yürütülüyor.

Ünlü markalar Ada’da

1001 Airport Mall, ulusal ve uluslararası birçok marka, çocuk oyun alanı, kafe ve restoranlarıyla tüm Kıbrıslılara sadece alışveriş imkânı değil, vizyon, marka, yaşam tarzı sunan bir yaşam merkezi olacak. 1001 Airport Mall’de Tekzen, Bimeks, Toyzz Shop, Güral Porselen, Linens, Prenses Bijuteri, Ayakkabı Dünyası, Bursalı Özgür Usta, Döner&Köfte, Ziyafe, Tombiş, Etzio, Pizza House, Cafe Corner gibi markalar, ilk etapta yer alan markalar arasında.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here