Ana Sayfa İNDEKS Lc Waikiki LC Waikiki, SAP Hybris ile e-ticarette Avrupa’ya hazırlanıyor

LC Waikiki, SAP Hybris ile e-ticarette Avrupa’ya hazırlanıyor

PAYLAŞ

LC Waikiki, kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP ile iş birliği yaparak yurtdışında yerel e-ticaret operasyonu başlatan ilk Türk markası oldu.

LC Waikiki, 27 Avrupa Birliği ülkesinde 9 dilde 5 farklı para biriminde servis ve satış operasyonunu SAP Hybris E- Ticaret Platformu (SAP Hybris Commerce Platform) ile yürütecek.

Türkiye’nin global arenadaki milli elçisi LC Waikiki, yurt dışında başlattığı ilk yerel e-ticaret operasyonu için SAP’yi seçti. LC Waikiki için Türkiye’nin en büyük SAP Hybris Commerce projesini, bir yıldan az bir sürede başarıyla kuran ve uygulayan SAP, LC Waikiki’nin istikrarlı, geleceğe yönelik ve yeni yaygınlaştırma projelerine hazır bir platformun ana yüklenicisi oldu. Dünya genelinde benzer büyüklükteki uygulamalar arasında hızı ile ön plana çıkan proje, LC Waikiki’nin teknoloji iş ortağıyla gerçekleştirdiği ilk e-ticaret operasyonu olma özelliğini taşıyor.

38 ülkede 850’den fazla mağazasında “İyi giyinmek herkesin hakkı” misyonuyla hizmet veren LC Waikiki, 2023’te 1500 mağazaya ulaşmayı, 6 milyar doları yurt dışından olmak üzere toplamda 10 milyar dolar ciro eşiğini aşmayı hedefliyor. Oluşturduğu e-ticaret altyapısıyla 27 Avrupa Birliği ülkesinde 9 dilde 5 farklı para biriminde servis ve satış operasyonunu başlatan LC Waikiki, mağazalarının bulunmadığı ülkelerde de piyasayı analiz edebilmeyi, müşterilerine yakın pazarlarda konumlanarak nakliye ücretlerini düşürebilmeyi ve geliştirilmiş e-ticaret sistemiyle müşterilerine ulaşabilmeyi amaçlıyor.

LC Waikiki’nin globalde dijital dönüşüm rehberi SAP
SAP Hybris Ürün ve İçerik Yönetimi (SAP Hybris Product Content Managament (PCM)) sayesinde ürün ana verisini çok daha sağlıklı yürütebilen LC Waikiki, SAP Hybris Order Sipariş Yönetim Sistemi (SAP Hybris Managament System-OMS) sayesinde ise Romanya’daki lojistik merkezinden tüm operasyonları çok daha kolay şekilde yönetebilmeye başladı.

LC Waikiki E-ticaret Direktörü Salih Yılmaz, SAP’nin de sponsorları arasında yer aldığı dünyanın en büyük perakende konferansı olan NRF’de (National Retail Federation) SAP ile iş birliklerini ve Hybris Commerce projelerini katılımcılarla paylaştı. “LC Waikiki’nin dijital globalleşme yolculuğu” başlıklı sunumunda Türkiye’nin moda devi olarak 3 milyar dolar yıllık satış cirosu ile yüzde 25’lik bir büyüme gösterdiklerini söyleyen Yılmaz, “38 ülkede sayısı 850’den fazla satış mağazamızla hizmet veriyoruz. Uluslararası e-ticaret fonksiyonlarımızın ve yurtdışı satışlarımızın daha da güçlenmesi gerektiği inancıyla çalışmalara başladık. LC Waikiki olarak uluslararası arenadaki büyümemizi hızlandırmak, gelecekte de geçerliliğini koruyacak bir e-ticaret platformu oluşturmak, bölgesel nakliye merkezleri kurarak teslimat süreçlerini iyileştirmek ve omnichannel iş stratejisini geliştirmek üzere SAP Hybris Commerce çözümünü tercih ettik. Geleceğin e-ticaret platformu SAP Hybris Commerce bize yurtdışı satış operasyonumuzda, serviste ve nakliye operasyonumuzu geliştirmemizde çok kanallı bir ticaret platformu sunuyor. Bir yıldan kısa bir sürede SAP Hybris Commerce ile hayata geçirdiğimiz e-ticaret sitesi aracılığıyla artık Avrupa’da 27 ülkede, 9 dil ve 5 farklı para birimiyle hizmet vereceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here