Ana Sayfa Gündem NeoPlus Outlet AVM el değiştirdi

NeoPlus Outlet AVM el değiştirdi

PAYLAŞ

Eskişehir’in tek outleti NeoPlus AVM, Ankara’daki Nata Vega Outlet’i de bünyesinde bulunduran Nata Holding’e devredildi. NeoPlus Outlet AVM, Resolute Asset Management mülkiyetindeydi.

Eskişehir’in tek outlet merkezi NeoPlus AVM, Resolute Asset Management mülkiyetinden Nata Holding’in yer aldığı ortaklığın bünyesine geçti. Satış ve devir işlemlerindeki tüm süreçler, JLL Türkiye tarafından yönetildi. Ticari gayrimenkulde özgün profesyonel hizmetler sunan JLL Türkiye, 2018’in ilk ticari gayrimenkul satışına imza attı.

Eskişehir’de yaklaşık 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip NeoPlus Outlet AVM, öğrenci şehri olarak bilinen Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi ile Osmangazi Üniversitesi’nin tam ortasındaki alanda konumlanıyor. 2007’de hizmete açılan AVM, özellikle öğrenciler için yaşam ve çekim merkezi niteliğinde.
1 Nisan 2007 yılında kapılarını açan NeoPlus, Eskişehir’in en büyük hipermarketi CarrefourSA, Tekzen Yapı Market, Teknosa, Boyner Outlet, Mudo, LCW, FLO, Koton, E-bebek, Nike Factory Store, LocoPoco gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarından oluşan 70’i aşkın mağaza, bin 850 araçlık ücretsiz kapalı otoparkı, kafe ve restoranları, sergi ve konser alanları, çocuklar için çeşitli oyuncak ve giyim mağazaları ile hizmet veriyor.

“AVM yatırım piyasasına güvenin göstergesi”

Bugüne kadar Cevahir, Demirpark ve Starcity gibi alışveriş merkezlerinin satışında önemli rol oynayan JLL Türkiye’nin Ülke Başkanı Avi Alkaş, “NeoPlus alışveriş merkezinin satışı yılın ilk işlemi olmasının yanı sıra, ikincil şehirlere olan ilginin ortaya çıkması açısından da önemli. İkincil şehirlerdeki projelere olan ilginin bu yıl içerisinde de artarak devam edeceğini öngörüyoruz. Bu işlemin diğer bir olumlu tarafı ise, yerli sermayenin ülkemize ve perakende sektörüne olan inancını bir kez daha ortaya koymuş olması” dedi.

Dönüşüm zamanı gelmiş alışveriş merkezlerine, bu tarz el değiştirme işlemlerinin ve takibinde gerçekleşecek olan yatırımların can suyu olacağını vurgulayan Avi Alkaş, böylece AVM yatırım piyasasında “konsolidasyon” ve uzmanlaşmanın artacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here