Ana Sayfa Vitrin Nike’tan NBA’ye özel çorap

Nike’tan NBA’ye özel çorap

PAYLAŞ

İlk kez 2015 yılında duyurulan Nike ve NBA isbirligi 2017-18 sezonunda başlıyor. Nike, NBA’a özel kalın ve süper-yastıklı NBA NikeGrip Power Crew ve orta boy yastıklı, hafif NBA NikeGrip Quick Crew çoraplarını tanıttı. 

Nike, gerçekleştirdiği araştırmalar neticesinde oyuncuların performansında çorapların önemli rol oynadığını ortaya koydu. Nike, kaymaya karşı tutuş, koruma ve havalandırma sağlayan, bölgesel yastıklama için NikeGrip iplikleriyle ürettiği NBA NikeGrip Power Crew ile NBA NikeGrip Quick Crew’i basketbolseverlerin beğenisine sundu.

Yeni çoraplara efsaneler de tavsiyeleri ile imza attı

Oyuncuları aynı anda iki çorap giymekten kurtaracak kadar iyi çorap yapmaları için tasarımcılara meydan okuyan efsanevi NBA oyuncusu Kobe Bryant, çorapların ilk savunma hattını oluşturduğunu belirterek, “Maça götürdüğünüz en önemli şey ayaklarınız. Ayaklarınıza özen göstermelisiniz” diyor.

Topuklarında ve bileklerinde maksimum yastık etkisini sağlamak için kendi isteğiyle üst üste iki çift çorap giymesiyle tanınan Kevin Durant, süper yastıklı NBA NikeGrip Power Crew çoraplarının geliştirilmesi sürecinde ekibe tavsiyeler verdi. Durant, geliştirme ekibine “Çok iyi yastıklama istiyorum. Ama aynı zamanda sahayı da hissetmek istiyorum” dedi.

Sahayı hissetmek aynı şekilde LeBron James için de önemli. James tasarımcıları yastıklama kadar tutuşu da önceliklendirmeleri konusunda yönlendirirken, ayak ve bilek çevresinde optimum düzeyde kompresyon ve esnekliği sağlamalarını istedi. Ayakkabıların içinde ayağın kaymamasının önemli olduğunu söyleyen James, kesme ve sıçrama için tutuşa ihtiyacı olduğunu söyledi. James’in yönlendirmesiyle NBA NikeGrip Quick ve Power Crew çoraplarına NikeGrip yerleştirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here