Ana Sayfa Gündem Ordu Park AVM 18 ayda hizmete girecek

Ordu Park AVM 18 ayda hizmete girecek

PAYLAŞ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 40 bin metrekarelik alana kurulu olacak Ordu Park AVM projesinin inşaat çalışmalarına Nisan 2017’de start veriyor.  Ordu Park AVM’nin 18 ayda tamamlanarak açılması planlanıyor.

Karadeniz’in en büyük AVM’si Ordu’da hayata geçiyor. İhalesi gerçekleştirilen Ordu Park AVM inşaatı 2017 Nisan ayında başlayacak. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 175 milyon lira maliyetinde ve 1.500 kişiye iş istihdamı sağlayacak Ordu Park AVM’nin 18 ay içerisinde hizmete gireceğini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2018 yılında Ordu’ya Karadeniz’in en büyük AVM’sinin de kurulacağını söyledi. Kurulacak olan Ordu Park AVM projesinin ihalesi gerçekleştirildiğini belirten Yılmaz, AVM yerini nisan ayında müteahhit firmaya teslim edeceklerini kaydetti.

Ordu Park AVM Projesi’nin 1.500 kişiye iş istihdamı sağlayacağını dile getiren Başkan Enver Yılmaz, “İhaleyle birlikte yüklenici firma, burayı inşa edecek ve yapılan bina Büyükşehir’in olacak. AVM’nin 30 yıl işletmesini yüklenici firma yapacak, her yıl bu ihaleyle birlikte yıllık 2.5 milyon lira da Büyükşehir Belediyesi’ne kira verecek. Bu hafta itibarıyla ihaleyi onayladığımız takdirde, bu ihalenin bitim tarihi 2018 yılının Haziran ayı olacak. 18 ay sonra inşallah Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM’sini hemşehrilerimize ve bölgenin hizmetine sunmuş olacağız” diye konuştu.

Ordu Park AVM için 30 yıl süreli işletme hakkı

Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’nde yaklaşık 44 bin metrekarelik alanda 95 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak projenin yıllık kira bedeli 2.5 milyon lira olarak belirlendi. Proje alanı üzerinde bulunan kültür merkezi, ticari alan ve otopark gelirlerinden yüklenici firma cirosundan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne ilk 10 yıl için yüzde 6.5, ikinci 10 yıl için yüzde 8.5 ve üçüncü 10 yıl için de yüzde 10.5 oranında pay verilecek. İhaleyle birlikte yüklenici firma, 30 yıl süreli işletme hakkını elde ederken, bu sürenin dolmasıyla birlikte işletmeyi Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edecek.

Bin 500 kişiye istihdam

Bin araçlık otoparkı bulunacak Ordu Park AVM projesi, bin kişilik çok amaçlı salon, 8 adet sinema, kafe-restoranlar, tekstil ve eğlence birimleri gibi yerli ve yabancı markaların bulunacağı 3 katlı bir yaşam merkezi olarak tasarlandı. Bin 500 kişiye istihdam sağlayacak Ordu Park AVM, Büyükşehir Belediyesi Durugöl Yerleşkesi’nin bulunduğu alana inşa edilecek ve 2018 yılında tamamlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here