Ana Sayfa AVM Şanlıurfa lezzetleri Piazza’da sergilenecek

Şanlıurfa lezzetleri Piazza’da sergilenecek

PAYLAŞ

Moda ve eğlencenin merkezi olan Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, kentin yöresel lezzetlerini 30 Eylül Cumartesi günü açılacak olan “Yöresel Yemekler Sergisi” ile konuklarının beğenisine sunacak.

Sosyal yaşam alanları ve dünyaca ünlü markaları ile Şanlıurfalıların buluşma noktası olan Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, kentin kültürüne de sahip çıkıyor. 12 bin yıl öncesine dayanan tarihi ve 600’e yakın lezzeti ile dünyanın en eski ve zengin mutfağına sahip olan Şanlıurfa’nın unutulmaya yüz tutmuş yemekleri Şanlıurfa Piazza’da sergilenecek.

Şanlıurfa Valiliği bünyesinde kurulan ŞURKAV ve Piazza AVM’nin birlikte organize ettiği, Şanlıurfa Aşçılar ve Pastacılar Derneği’nin de desteklediği, “Yöresel Yemekler Sergisi”nde 80 çeşit yemeğin tanıtımı yapılarak, yöreye özgü yemeklerin hatırlanması sağlanacak.

Şanlıurfa mutfağını tekrardan gün yüzüne çıkarmak ve dünya gastronomi alanında Şanlıurfa’yı tanınır hale getirmek için düzenlenen sergi, 30 Eylül Cumartesi günü açılacak. Şanlıurfa Piazza AVM’ye gelen konuklar, 10.00- 22.00 saatleri arasında “Yöresel Yemekler Sergisi”ni gezme ve yörenin yemek kültürü zenginliğini tanıma fırsatı bulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here