Ana Sayfa Gündem Ticaret Kongresi, Alman perakendecileri buluşturdu

Ticaret Kongresi, Alman perakendecileri buluşturdu

PAYLAŞ

Alman Ticaret Kongresi, bu yıl 25. kez sektörü bir araya getirdi. Alman perakende sektöründeki yeniliklerin ve sektörün geleceğiyle ilgili öngörülerin tartışıldığı kongrede, ödüller de sahiplerini buldu.

25. yıldönümünü kutlayan Alman Ticaret Kongresi (Deutscher Handelskongress), bu yıl da Alman perakende sektörünü buluşturdu. Ticaret, sanayi ve bilim sektöründeki uzmanlar, 15-16 Kasım 2017’de Maritim Hotel Berlin’de güncel konuları tartıştılar.

Konuşmacılar arasında Pieter Haas (Media Markt, Saturn & Ceconomy), Alexander Birken (Otto Group), Ralf Kleber (Amazon), eski Alman milli futbolcu Philipp Lahm ve bilim astronotu olarak bilinen Prof.Dr. Ulrich Walter vardı.

Perakende Dünyası Fuarı da kongreyle aynı zamanda gerçekleşti. Yaklaşık 60 tedarikçi, servis sağlayıcı ve danışmanlık şirketi perakendeciler için mevcut ürünler, hizmet teklifleri ve stratejiler hakkında bilgiler verdiler. Sergi alanları konsept ve ürün yeniliklerini, çok kanallı çözümleri, mobil, sosyal medya ve yenilikçi ödeme teknolojilerini içeriyordu.

Ödüller sahiplerini buldu

Kongrenin gala etkinliğindeki ödül töreninde ise Dennree GmbH KOBİ kategorisinde, Ernsting’s family de “Büyük Şirketler” kategorisinde ödül aldı. Stadtperfümerie Pieper’in Genel Müdürü Gerd Pieper’in “Hayat Boyu Başarı Ödülü”nü aldığı gecede, Expert ESC Cottbus’tan Marcus Werner Winter de “Perakendenin Yüzü” olarak onurlandırıldı. “Perakendenin Yenilik Ödülü” Hieber’s Frische Center’a gitti. Geceyi haber spikeri ve gazeteci Judith Rakers sundu.

Deutscher Handelkongress-Retail Word 2017’de Deloitte, Deutsche Post, Kurt Salmon, Noah, PWC, Roland Berger, 7LYTIX ve Signal Iduna sponsorlar arasında yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here