Ana Sayfa İNDEKS 212 AVM 212 Outlet’te anlamlı sergi

212 Outlet’te anlamlı sergi

212 Outlet’te, “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisi” ziyarete açılıyor.

Tarihimizin en önemli dönemlerinden biri olan Çanakkale Savaşı ve İstiklal Harbi’ni her yaştan insanın heyecan duyacağı “Çanakkale’den Cumhuriyet’e Gerçek Tarihi Objeler ve Kahramanlar Sergisi”, 212 Outlet’te ziyarete açılıyor. Sergi, döneme ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale ve İstiklal Harbi’nin sembolü olmuş kahraman ve yapıların maketleri, fotoğrafları, gerçek savaş objeleri ve müziklerle oluşturuldu. Ülkemizin temellerinin atıldığı bu büyük mücadele dönemi projede adeta yeniden yaşanıyor; gerçek objeler, fotoğraflar ve müzikler ziyaretçileri destan yazan kahramanlarla eş duygulara sürüklüyor.

Her objenin ziyaretçilerine bir mesajı var

Sergide her yaştan insanın ilgisini çekecek bir bölüm bulunuyor. Yetişkinler gerçek objelerin derin anlamlarına kulak verirken; çocuklar dönemi yansıtan maketlere ve oyunlara ilgi gösteriyorlar. Sergide ilgi çeken en önemli bölümlerden biri de, birebir olarak hazırlanmış döneme ait sahra topu, keşif uçağı, makinalı tüfek, Şerife Bacı ve kağnısı maketleri. Dönemin kahramanlarını yansıtan üç boyutlu askerler, serginin en çok fotoğraf çektirilen bölümlerinden.

Tarih yolculuğunu, canlı tanıkları anlatacak

Sergilendiği her yerde büyük ilgi gören projenin uzman rehberleri, tiyatral anlatımlarla ziyaretçilere duygu dolu anlar yaşatıyor. Ziyaretçiler, savaşta kullanılmış silahlar, süngüler, mataralar, kıyafetler ve kişisel eşyalardan oluşan onlarca objeyi görme fırsatı buluyor. Ayrıca Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’na ait gerçek fotoğrafların sergilendiği sergi, 212 Outlet ev sahipliğinde, meraklılarını tarihimizin dönüm noktasına bir daha unutamayacakları bir yolculuğa çıkarıyor. Sergi, 20 – 28 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here