Ana Sayfa Yiyecek-İçecek 7. Geleneksel Caribou Coffee Barista Şampiyonası gerçekleşti

7. Geleneksel Caribou Coffee Barista Şampiyonası gerçekleşti

Her yıl sadece Türkiye’de gerçekleştirilen Caribou Coffee Barista Şampiyonası 8 – 9 Ağustos’ta Pendik MarinTurk AVM’de gerçekleştirildi.

Türkiye’de 12 farklı şehir ve 41 şubede kahve tutkunlarını lezzetli kahveleri ile buluşturan Caribou Coffee, hızla devam eden şube açılışlarıyla beraber, bu yıl 7.sini düzenlediği Geleneksel Caribou Coffee Barista Şampiyonası ile sektörde emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Kahveyi; tüketicilerin yol arkadaşı ve bu yol arkadaşını hazırlayan Baristaları da kendi yol arkadaşları olarak tanımlayan marka, 8 – 9 Ağustos 20022’de Pendik MarinTurk Şubesi ev sahipliğinde Baristalar arasında çekişmeli bir yarışma gerçekleştirdi. Aylardır Türkiye genelinde devam eden elemeler sonucunda finale kalan en iyi 16 Barista tüm hünerlerini birbirinden değerli jüri üyeleri karşısında başarı ile sergiledi. Caribou Coffee ABD Başkanı ve CEO’su John Butcher, Caribou Coffee Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye CEOS’su Mohammed Mejbar ve Caribou Coffee Türkiye Genel Mürüdü Esin Tosya jüri üyeleri arasındaydı.

Zorlu bir mücadele sonunda, Trabzon’dan Sibel Sarı birinciliği alırken, İstanbul’dan Leyla Işık ikinci ve yine İstanbul’dan Efkan Seyrek ise üçüncü oldu. Dördüncü ve beşincilik ödüllerini ise, Eskişehir’den Osman Aslan ve Bursa’dan Niyazi Kibar aldı.
2 gün süren yarışma boyunca düzenlenen çeşitli spor, müzik, yarışma ve karikatür etkinlikleri ile ziyaretçilere eğlenceli dakikalar yaşatan markanın, etkinlik kapsamında düzenlediği spin bike bisiklet yarışmasında katılımcılar zorlu mücadeleler verirken, Caribou Coffee CEO’larının da aralarında yarışması eğlenceli görüntülere sahne oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here