Ana Sayfa Gündem Anatolium Marmara AVM’nin açılış tarihi belli oldu

Anatolium Marmara AVM’nin açılış tarihi belli oldu

İstanbul Kartal’da yükselen Anatolium Marmara AVM’nin açılış tarihi belli oldu. Franchise haklarının Maya Grubu’nda olduğu Ikea Türkiye’nin 6’ncı mağazası da projede yerini alacak. 180 milyon dolara mal olacak Anatolium Marmara, 2017 yılının son çeyreğinde tamamlanacak.

Maya Grubu, karma bir yaşam alanı olarak kurgulanan Anatolium Marmara projesini, İstanbul’un Kartal bölgesinde hayata geçirmeye hazırlanıyor. İstanbul’daki 3’üncü Ikea mağazasının da yer alacağı Anatolium Marmara’nın tanıtımı, Swissotel The Bosphorus’ta düzenlenen basın toplantısıyla gerçekleştirildi.
Maya Holding ve Ikea Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, Maya Holding ve Ikea Türkiye CEO’su Fuat Atalay, Yılsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Talat Yıldırım, Yılsan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Tuncay Yıldırım’ın katıldığı toplantıda; 2015 yılının ikinci yarısında inşaatına başlanan proje hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

Maya Holding ve Ikea Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, 1949 yılında kurulan Maya Grubu’nun, bugüne kadar 2,5 milyon metrekareden fazla konut, iş merkezi, alışveriş merkezi ve turistik tesis yatırımı gerçekleştirdiğini belirtti. Grubun perakende parkı ile alışveriş merkezi yatırım ve geliştirme projelerinden Anatolium Alışveriş Merkezleri’nin ilkini 2010 yılında Bursa’da, ikincisini 2011’de Ankara’da açtıklarına değinen Özsüer, üçüncü Anatolium projesinin İstanbullular için yeni bir cazibe merkezi olacağını söyledi. Özsüer: “Yenilenen alt ve üst yapısı, modern konut projeleri, yeni iş ve yaşam kültürüyle gelişime açık ve potansiyeli yüksek bir bölge olarak gördüğümüz Kartal’da, projemizle farklı ve keyifli bir deneyim sunarak, yılda yaklaşık 15 milyon ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz. 250 bin metrekare brüt inşaat alanından oluşan, yatırım maliyeti yaklaşık 180 milyon Amerikan Doları olarak planlanan bu projenin, İstanbul’a ve Kartal bölgesine büyük yenilik getireceğine inanıyoruz” dedi.

Enerji, gayrimenkul, denizcilik, madencilik sektörlerinde başarılı ve büyük yatırımları bulunan proje ortağı Yılsan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Tuncay Yıldırım, Maya Grubu ile yaptıkları işbirliğinin önemine değinerek: “Mülkiyeti Yılsan Yatırım AŞ Holding ve A.G. Kapadokya İnşaat ve Ticaret AŞ’ye ait arsanın üzerinde, bu denli büyük bir projede MAYA Grubu ile kurmuş olduğumuz ortak girişimden dolayı çok mutluyuz. Yılsan Holding olarak, özellikle yenilenebilir enerji kaynaklarına dönük büyük ölçekli yatırımlarımıza devam ederken, İstanbul ve Ankara’da bulunan arsa ve binalarımızla, gayrimenkul sektöründe de yatırımlarımızı planlıyor olacağız” dedi.

60 bin metrekare kiralanabilir alan

Maya Holding ve Ikea Türkiye CEO’su Fuat Atalay ise konuşmasında, Maya-Yılsan Ortaklığı olarak, gelişen Türkiye ekonomisine duyulan inanç ve güvenin bir sonucu olarak, 180 milyon Amerikan dolarına mal olması beklenen bu büyük ölçekli karma proje yatırımını hayata geçirme kararı aldıklarını ifade etti. Atalay: “Anatolium Marmara, E5 karayolu üzerinde, Kartal Adliyesi’nin karşısında, yaklaşık 30 bin metrekare yüzölçümlü bir arsanın üzerinde konumlanıyor. Anatolium Marmara, her yöne ve her yönden kolay ulaşım imkânı sağlayan Maltepe/Kartal sınırında yer alan stratejik öneme sahip lokasyonu ve çok amaçlı yapısıyla, sadece Kartal’da değil tüm Anadolu Yakası’nda yaşayanların ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak. Projemiz; E-5 karayolu üzerinde olması, Metro-Marmaray bağlantıları, TEM, 3’üncü köprü ve sahil yoluna direkt bağlantıları sayesinde ulaşım kolaylığı sunacak.” dedi. Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi’nin yer aldığı projenin; geniş yeşil alanları, plazaları, yarı açık konsepti ve çeşitliliğiyle öne çıkacak yeme içme mekânlarıyla, şehrin kalabalığı içerisinde soluklanmak isteyenlere alternatif oluşturacağını ifade etti.

Anatolium Marmara’nın, 60 bin metrekare kiralanabilir alanda başta Ikea olmak üzere 150’yi aşkın seçkin markaya ev sahipliği yapacağını ileten Atalay: “Grubumuzun franchise haklarına sahip olduğu Ikea Türkiye’nin İstanbul’daki 3’üncü, Türkiye’deki 6’ncı mağazası, Anatolium Marmara’da yer alacak. Anatolium Marmara’da mobilya devi IKEA, süpermarket ve elektronik marketin yanı sıra sinema, çocuk parkı, eğlence, spa/fitness alanları da bulunacak.” diye ekledi. Atalay sözlerini şöyle tamamladı: “Anatolium Marmara’nın yanında yükselecek, mükemmeliyetin ve özgürlüğün sembolü kartaldan esinlenen mimari tasarımıyla 38 kattan oluşan Maya Anatolium Tower binası, 45 bin metrekarelik satılabilir veya kiralanabilir alana sahip olacak. Bina, özgün mimarisi ve teknolojik yapısıyla İstanbul’un simgelerinden biri olacak. Kule, yüzde 80’i Adalar manzarasına sahip akıllı ofisleri, kiralanabilir ortak mekânları, esnek ve ergonomik çözümleriyle keyifli ve konforlu bir çalışma ortamı sunacak. Projenin yalnızca Kartal bölgesine değil tüm İstanbul’a değer katacağına inanıyor, açılış gününde yine birlikte olabilmeyi diliyoruz” diye devam etti.

Yılda 15 milyon ziyaretçi hedeflenen, 180 milyon dolara mal olacak Anatolium Marmara, 2017 yılının son çeyreğinde tamamlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here