Ana Sayfa Gündem Ankara’da iki AVM 1.5 ay kira almayacak

Ankara’da iki AVM 1.5 ay kira almayacak

Faaliyetin durma noktasına geldiği AVM’ler, kiracılara yönelik iyileştirmeler yapmayı sürdürüyor. Ankara’da bulunan Ankara’da bulunan Panora AVM ve Armada AVM, mağazalarından 1.5 ay kira almayacağını açıkladı.

Corona virüsünün ekonomik hayata olan ağır etkilerinin hafifletilmesi için özel sektör de önemli adımlar atmaya başladı. Bu kapsamda faaliyetin neredeyse sıfırlandığı AVM’lerde işletmeci şirketler kiracılara yönelik iyileştirmeler yapmayı sürdürüyorlar.Bu kapsamda Ankara’daki iki AVM Mart ayının ikinci yarısı ve nisan ayına ilişkin kira ve ortak alan bedeli almayacağını açıkladı.

Armada AVM’den yapılan açıklamada, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketinin mevcut dönemin atlatılmasında önemli bir işlevi olduğu belirtilerek, Armada AVM olarak Mart ayının yarısı ve Nisan ayında tüm kiracılardan kira alınmayacağı bildirildi.

Panora AVM ise şu açıklamayı yaptı:
“Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak; tüm dünyayı etkisi altına alan ve 11 Mart 2020 tarihi itibariyle ülkemizde de ilk vakanın görüldüğü Koronavirüs (Covid-19)’e karşı alınan tedbirler sonucunda, 20.03.2020 tarihi itibariyle zorunlu ihtiyaç hizmeti sağlayan mağazalarımız haricindeki tüm markalarımızın faaliyetlerini yeni bir karara kadar durdurmaları neticesinde bizler de Alışveriş Merkezimizi kapatma kararı almıştık.

Bu süreçte, Hükümetimizin açıkladığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinin bu dönemin atlatılmasında önemli bir işlevi olacağını düşünüyoruz. Bu kapsamda Panora AVM olarak Koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğimiz bugünleri güç birliği ile aşacağımıza olan inancımızla dayanışmamızı güçlendirmek ve markalarımıza katkı sağlamak amacıyla 15 Mart -30 Nisan 2020 tarihleri arasında, kapalı olan mağazalarımızdan kira ve ortak alan bedeli almamayı kararlaştırdık.

Bu süreci tüm milletimizle beraber aşacağımıza inanıyor, hepimiz için sağlık dolu günlerin gelmesini temenni ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here