Ana Sayfa Tasarım Apple, Londra mağazasını yeniledi

Apple, Londra mağazasını yeniledi

can you buy Clomiphene over the counter in uk Apple, Avrupa’da açtığı ilk mağazasını yeniledi. Londra’nın en işlek caddelerinden Regent Street üzerindeki mağaza, Apple’ın yeni perakende yaklaşımını yansıtıyor.

from this source Apple, Londra mağazasını yenileyerek yeniden açtı. Foster + Partners Mimarlık Ofisi tarafından dönüşümü sağlanan Apple Londra mağazası, perakende teknoloji devinin yeni yaklaşımını yansıtıyor. Apple Londra mağazası, aynı zamanda şirketin 2004 yılında Avrupa’da açtığı ilk mağaza olma özelliğini taşıyor. Bir süre kapalı kalan mağaza, Londra’nın en işlek caddelerinden Regent Street üzerinde bulunuyor. Apple’ın yeni mağazacılık yaklaşımının sürdürüldüğü Londra mağazasında, 12 adet büyük ağaç dikkat çekiyor.

Foster + Partners Mimarlık Ofisi yetkilileri, 2004 yılında mağazanın açıldığında Regent Street’in oldukça farklı göründüğünü belirterek, Apple’ın binada bugünü yansıttığını, kültüre ve tarihe saygılı bir mimari yaklaşımda bulunduklarını dile getirdi. Mimarlık ofisi yetkilileri, tüm malzemelerin binanın tarihi yapısına uyumlu bir şekilde seçildiğine işaret etti.

Yüksek tavanlı mağazada özenle seçilen malzemeler uyum içinde. Beyaz mozaik zemin kullanılan mağazada bronz metal aksan ve meşe kereste kullanılmış. Tavandaki ışık kutuları ise mağazaya derinlik katmış. Mağaza, teşhir, dinlenme ve forum alanları ile üç bölüme ayrılmış. Apple Londra mağazasında uygulanan mimari tasarımın, aynı zamanda diğer mağazalar için de bir model olarak kullanılması amaçlanıyor. Apple’ın dünya genelindeki pek çok mağazasında imzası bulunan Forest + Partners, İstanbul ve Hangzhou mağazalarının da uygulamalarını gerçekleştirdi. Mimar Norman Foster tarafından yönetilen firma, aynı zamanda Kaliforniya’daki Apple Kampüsü 2 üzerinde de çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here