Ana Sayfa Gündem AVM araştırmalarında yeni yaklaşım: MallX

AVM araştırmalarında yeni yaklaşım: MallX

http://axis-web.com/property/doral-caydoral-cay/clubhouse_front/ Müşteri profili, marka karması, kampanya tasarımları, mağaza verimliği gibi bir çok başlıkla ilgili Birleşik Araştırmacılar Danışmanlık’ın araştırma platformu MallX, AVM araştırmalarında yeni yaklaşımlar sunuyor.

MallX konsept, tematik Ar-Ge çalışmaları, promosyon – kampanya tasarımları, yatırım yapılacak AVM’ye karar verme, pazarlık süreci, shop miks ile ilgili kararlar, derinlemesine müşteri segment analizleri ve müşteri deneyimi üzerinde etkisi olan faktörlerle ilgili net bilgiler veriyor. MallX, AVM yönetimlerinin pazarlama stratejilerini oluştururken ilk aşamada inceleyecekleri ve hızlı karar almalarını sağlayan kaynak araştırmalar geliştirmeye devam ediyor.

Günümüzde ölçebilen konuların yönetimi sağlanabiliyor. Ölçemediğiniz konularda yönetim, karanlıkta yol bulmaya benziyor. Hem AVM’lerde hem de yeni AVM yatırımlarında doğru araştırmalar elde etmek oldukça önemli. Birleşik Araştırmacılar Danışmanlık’ın AVM’lere hizmet sunduğu platformu MallX, çok ciddi performans artışları sağlıyor.

AVM lokasyonu kadar, müşteri hareketlerinin analizi de başarı için önemli bir kriter. AVM’ye giren ziyaretçi sayısı, mağaza içinde bulunan müşteri yoğunluğu, ne kadarının satışa dönüştüğü (conversion rate), müşterilerin hangi markaları eş zamanlı satın aldığı, yoğun satış saatleri gibi birçok veri yöneticilerin göz önüne alması gereken faktörler arasında….

MallX araştırmaları AVM’nin bulunduğu bölge veya şehir hakkında makro bir bakış açısı sağlıyor. Bölgede bulunan AVM’lerin tercih edilme oranları, müşterilerin profili, tercih nedenleri ve daha birçok yararlı bilgiyi geliştirdiği modellerle analiz ediyor.

read MallX AVM’lere ne sağlıyor?
AVM’nin verimliliğini ölçer ve diğer AVMler ile karşılaştırır.

Marka karmasını doğru konumlandırılmasına yardım eder.

AVM’ler içindeki sıcak satış noktalarını gösterir.

Segmentlerin satış performanslarını ölçer.

Perakendeci markaların hizmet kalitesini rakipleriyle karşılaştırmalı olarak ortaya koyar.

Satış performansı üzerindeki etkili olan değişkenler doğru olarak saptanabildiği takdirde deterministik bir yaklaşımla AVM’nin performansının somut ve matematiksel olarak artırılması mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here