Ana Sayfa İNDEKS AYD AVM’lerde aşı merkezleri dönemi

AVM’lerde aşı merkezleri dönemi

AVM’ler, İl Sağlık Müdürlükleri iş birliğiyle aşı merkezlerine ev sahipliği yapmaya başladı. Sosyal hayatın bir parçası olan AVM’ler, sağlık merkezlerindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla aşı merkezlerini vatandaşlarla buluşturmaya başladı.

Her geçen gün aşılama programına yeni meslek ve yaş grupları dahil edildiği Türkiye’de uygulanan toplam doz sayısı 37 milyonu geçti. Salı günü bir günde 1 milyon doz aşı sınırının aşıldığı ülkede, aşı olmak isteyen 10 binlerce kişi sağlık merkezlerine akın etti. Sosyal hayatın bir parçası olan AVM’ler de aşı yoğunluğunu azaltmak amacıyla aşı merkezlerine ev sahipliği yapmaya başladı.

İl Sağlık Müdürlükleriyle iş birliğiyle aşı merkezlerine ev sahipliği yapan ilk AVM, Sanko Park AVM oldu. Sanko Park AVM’nin yanı sıra MalatyaPark AVM, Kuyumcukent, Lovelet Outlet, Samsun Piazza AVM, Van AVM, Primemall Gaziantep AVM’de de yerinde aşı uygulamasına geçildi.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Yönetimi Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, “Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği çatısı altındaki alışveriş merkezlerimiz, İl Sağlık Müdürlükleri ile irtibata geçmiş, Sağlık Bakanlığımız ve Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca önderliğinde başlatılan Covid-19 aşılama kampanyasına lokasyon göstererek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etmişlerdir. Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğünün izni ile Esas Gayrimenkul’ün yönetimini üstlendiği Gaziantep Sankopark AVM, aşı istasyonlarından biri haline geldi. Bir sonraki aşamada diğer illerimizde de İl Sağlık Müdürlüklerinin izniyle alışveriş merkezlerimizin aşılama merkezleri olarak da halkımıza hizmet vermeye devam etmesini arzu ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here