Ana Sayfa Gündem AVM etkinlik şirketleri ‘kırmızı alarm’ verdi

AVM etkinlik şirketleri ‘kırmızı alarm’ verdi

Pandemi nedeniyle pek çok sektör zor durumda. Bunlardan biri de AVM’lerde etkinliklere imza atan, organizasyon yapan şirketler. AVM etkinlik şirketleri sosyal medyada #WEAREEVENTS hashtag’iyle seslerini duyurmaya çalışıyor.

Pandemi nedeniyle neredeyse 6 aydır etkinlik yapamayan şirketler, sosyal medyada #WEAREEVENTS hashtag’iyle seslerini duyurmaya çalışıyor. AVM etkinlik şirketleri etkinlik/eğlence sektöründe pandemi sürecinde işsiz kalan insanlarla dayanışma içinde olacaklarını belirttiler. #WEAREEVENTS hashtag’iyle yapılan paylaşım şu şekilde:

“Etkinlik/eğlence sektöründe kendilerine ait olmayan hatalar ve mevcut süreç nedeniyle işsiz kalan insanlarla dayanışma içinde olacağız. Bir çoğumuz hayatının büyük bir kısmını “sevdiğimiz işi yaparak yaşama” noktasına ulaşmak için harcadı. Yani şu “sadece bir iş bul!” lafı gerçekten geçerli değil. İşlerimizi sıfırdan inşa ederken yıllarımızı harcadık. Zaman, para, daha fazla zaman, daha fazla para ve sürekli yıpranma bizi buraya getirdi. Başarısız olursak, bunun nedeni BİZ yani kendimiz başarısızlığa neden olduğumuz için olmalı, herhangi bir yardım olmadan kapatılmaya zorlandığımız için değil. Bu bizim tutkumuz. Bu bizim rüyamız. Sevdiğin işi yaparak yaşamanın rüyası. Biz bunu becerdik ve gülümsemeye en çok ihtiyaç duyanlar için gülümsemeler yaratmaya devam edeceğiz. Hepimiz!”

“Can çekişmelerinin pimi çekildi”
AVMDergi.com’un ulaştığı Elli 5 Event Yöneticisi Fatih Türe, sektörün çok zor durumda olduğunu belirterek şöyle konuştu:
“Dünya genelinde sektörün yüzde 90’ı durdu. Organizasyon, etkinlik ve konser şirketleri zor durumda. Bu süreçte sektörümüzden 4 arkadaşımız intihar etti maalesef. Elbette salgının artmaması için önlemlerin alınması gerekiyor. Ama biz mesafeli etkinliklerin de yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Topluluklar olmasın diye çaba gösteriliyor, dijitalleşmeye ağırlık veriliyor ama dijitalleşme bizim tabiatımıza aykırı. Biz bir farkındalık yaratmak, can çekişmelerinin piminin çekildiğini anlatmak istedik.”

Sektörden paylaşıma destek
Seslerini duyurmaya çalışan etkinlik/organizasyon şirketlerinin paylaşımını, pek çok AVM yöneticisi ve pazarlama müdürü de destekleyerek mesajlarını paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here