Ana Sayfa Gündem AVM’ler kapanmaya başladı

AVM’ler kapanmaya başladı

Küresel virüs salgını Covid-19 nedeniyle bazı AVM’ler açılış kapanış saatlerini düzenlerken, bazı AVM’ler de kapatma kararı aldı. Kapanan AVM’lerde market ve eczaneler hizmet vermeye devam edecek.

Haber, AVMDergi.com

Küresel virüs salgını nedeniyle bazı AVM’ler açılış kapanış saatlerini düzenlerken bazıları da kapatma kararı aldı. AVM’lerde marketler ve eczaneler hizmet vermeye devam edecek.

Akasya ve Akbatı AVM’lerin sahibi Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. iki AVM’yi de kapatma kararı aldığını borsaya bildirdi. Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan yapılan açıklamada konu hakkında şu ifadeler kullanıldı:

“Dünyada ve ülkemizde devam eden üzücü gelişmeler neticesinde alışveriş merkezlerimizde faaliyet gösteren mağazaların çalışanları, ziyaretçilerimiz ve şirket çalışanlarımızın sağlığını önceliklendirerek, alışveriş merkezlerimizin faaliyetlerini geçici bir süre için durduruyoruz.

Ülke olarak bu süreci en kısa zamanda atlatarak faaliyetlerimize kaldığımız yerden aynı heyecanla devam edeceğimize inanıyoruz. Gelişmelerle ilgili tüm yatırımcılarımızı bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.”

Kapatma kararı alan AVM’ler
Akasya AVM, Akbatı AVM, Nişantaşı City’s AVM, Meydan İstanbul AVM, Samsun Yeşilyurt AVM, Mega Center AVM, Kozyatağı Carrefour AVM, Diyarbakır Ninova, Mardin AVM, City Center, Osmaniye Park328 AVM, Armada AVM, Optimum Premium Outlet, ve Flyinn Alışveriş ve Yaşam Merkezi, PelicanMall, EyüpPark AVM, Adana Optimum, Ankara Optimum, Hilltown Karşıyaka, Hilltown Küçükyalı, Historia AVM, İstanbul Optimum, İzmir Optimum, Kahramanmaraş Piazza, Kaysermall, Kozzy AVM, MaltepePark AVM, Rings AVM, Serdivan AVM, Samsun Piazza, Şanlıurfa Piazza, Metropol İstanbul AVM, Avlu34 AVM, Akmerkez, Anatolium Marmara AVM, Ankara Panora AVM, Orion AVM, Cevahir AVM, Kızılay AVM, Emporium AVM, ÖzdemirPark AVM, Perlavista, 365 AVM, Bilkent Center, Tepe Nautilus, Tepe Avenue, As Merkez, Atakule, Ege Perla AVM, Kale Outlet, Kentpark, Palladium Ataşehir, Palladium Antakya, Starcity, Trump, Westalife AVM, Profilo AVM  kapılarını tedbir amacıyla kapatma kararı aldı. AVM’lerde market, hipermarket ve eczaneler açık olacak.

(Kapatma kararı alan AVM’ler revize edilecektir)

Kapatma kararı alan AVM’ler sosyal medya hesaplarından şu duyuruyu yaptı:
“Tüm dünyada Covid-19 virüsünün hızla yayılması ve ülkemizi de etkisi altına alması sonucunda, sağlığımızı tehdit eden olağanüstü koşullar nedeniyle Sayın Cumhurbaşkanımızın 18 Mart 2020 tarihindeki halka sesleniş basın toplantısında açıkladığı tüm vatandaşlarımızın evlerinde çıkmamaları talebi sonucu, AYD tarafından, toplumun, kiracılarımızın ve çalışanlarımızın sağlığının korunması sorumluluğu kapsamında AVM’lerin kapatılmasına yönelik aldığı karar AVM’mizce de bugün itibariyle uygulamaya alınmıştır.

Kamu otoritelerinin almış olduğu tüm kararlara her zaman saygılıyız. AVM’lerin önemli bir kamu hizmetini yerine getirmesi sebebiyle AVM içlerinde bulunan ve halkın temel yaşam ihtiyaç maddelerini satan gıda marketleri, eczaneler, kişisel bakım ve hijyen malzemeleri satanlar, eve paket servis yapmak isteyen restoran gibi gıda işletmelerinin faaliyet göstermesine yardımcı olunarak, yaşamın devamına gerekli ürün ve hizmetlere halkımızın erişi sağlanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here