Ana Sayfa Gündem ‘AVM’ler pandemide hassasiyetlere maksimum özen gösteriyor’

‘AVM’ler pandemide hassasiyetlere maksimum özen gösteriyor’

Doğubayazıt AVM Genel Müdürü Mehmet Emin Çolak, pandemi sürecinde alışveriş merkezlerinin durumunu ve alınan önlemleri değerlendirdi.

Doğubayazıt AVM Genel Müdürü Mehmet Emin Çolak, AVM’lerin pandemi sürecini ve alınan önlemleri değerlendirdi. AVM yönetimlerinin yüksek önlemler aldığını dile getiren Çolak, görüşlerini şöyle dile getirdi:

Pandemi sürecinde gündemden düşmeyen algı operasyonlarına karşı, alınan önlemler konusunda toplumun doğru bilgilendirilmesi ve sürecin doğru yönetilmesi büyük önem arz arz ediyor.
Ülkemizde corona salgınının etkilediği işletmelerin başında alışveriş merkezleri geliyor.

Bu süreçte artarda kapatma kararı alan işletmeler ile birlikte süreç öncesi yaşanacak kabusu henüz göremeyerek açılış kararı alan işletmelerin olumsuz raporları sonucu, süreci beklemeye alan işletmeler ile birlikte ciddi bir yara alan alışveriş merkezleri, henüz bu yarayı saramadan en büyük problemin kendileri olduğu algısına karşı mücadeleye girişti.

Bu öyle bir canavardı ki, yenmek ve zihinde yok etmek çok zordu. Alınan tüm önlem ve tedbirlere rağmen ciddi ve organize çalışmalar sonucunda bile 80 milyonu ikna etmek gerçekten güçtü.

Alınan önlemler 
Genel olarak ele aldığımızda sosyal hayatımızın vazgeçilmez yapılarından olan alışveriş merkezleri yeniden ve hızlıca normalleşme yolunda adımlar atmaya başladı.
Sağlık önlemleri ile birlikte yeni kurallar devreye girdi. Pandemi kapsamında alışveriş merkezleri tüm koşulları ve altyapıyı yeniden gözden geçirmek zorunda kaldı. Güvenli giriş noktaları, mağaza, asansör girişleri, en az 1 metre mesafe ile zeminde işaretlemeler, ateş ölçümü, dezenfektan, maske kullanımı gibi… Özellikle bu durum tuvaletler, yürüyen merdiven bantları, kapı kolları gibi elle temasın yüksek olduğu lokasyonlarda dikkat çektiğinden hassas olduğu unutulmadı. ‘AVM’ler pandemide hassasiyetlere maksimum özen gösterdi’

Sonuç olarak yaşanan süreç tüm halkımızda olduğu gibi ziyaretçilerimizde dikkat duygusunu uyandırdı.
AVM yönetimi olarak bizlere düşen görevi en iyi şekilde ifa ederek, AVM web sayfası, sosyal medya, TV ve radyo gibi organizasyonlarla oluşan olumsuz algıları değerli halkımızın çabalarımızı görmesini, duymasını sağlamak birinci önceliğimiz. Arzulanan seviyede olmasa da piyasanın ve perakende sektöründeki canlılık sevindirici. Umuyoruz ki, çok kısa sürede gerek sosyal gerekse ticari olarak eski güzel günlerimize döneceğiz. Ama önce pandemi sürecindeki hassasiyetlere maksimum seviyede riayet etmeliyiz.

Alışveriş merkezinin, temizlik standartlarının ve hijyen koşullarının yine ziyaretçilerimizce dikkatlice değerlendirileceğini bilmek ve buna göre önlem almak gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here