Ana Sayfa Gündem AVM’leri bayramda kapatma kararı yeniden gündemde

AVM’leri bayramda kapatma kararı yeniden gündemde

PAYLAŞ

Antalya Valiliği’nin alışveriş merkezlerine yönelik Ramazan Bayramı öncesinde hazırladığı ‘1 günlük kapatma’ kararı, Kurban Bayramı öncesinde yine gündeme taşındı.

Antalya Valiliği tarafından alışveriş merkezlerinin çalışma gün ve saatlerine ilişkin Ramazan Bayramı öncesinde hazırlanan fakat uygulanmayan ‘1 günlük kapatma’ kararı Kurban Bayramı öncesinde yine gündeme taşındı.

Yeni görüşme yapılacak
Belirsizlikle ilgili Hürriyet’e konuşan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Ramazan, Kurban Bayramı ve yılbaşı gününe ilişkin Antalya Valiliğimiz 1 günlük kapatma kararı almıştı. Fakat kaymakamlıklardan gelen açıklamayla bu karar geçen bayram uygulanmadı. Biz Kurban Bayramı ile ilgili yeni bir görüşme yapacağız” dedi.

Valiliğin kararı açık
Antalya Valiliği tarafından duyurulan kararda açık ifadelerin yer aldığını belirten Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, şöyle konuştu: “Normal şartlarda AVM’lerin Kurban Bayramı’nın birinci günü kapalı olması gerekiyor. Ancak karar geçen bayramda uygulanmadığı için biz de ne olacağını bilmiyoruz.”

“Belirsizlik giderilmeli”
“Çeşitli sektörleri temsil eden esnaf odası başkanlarımız da ne olacağını bize soruyor. Ankara’da da aynı belirsizlik yaşanmıştı. Bayram öncesinde yeni bir görüşme yaparak kararın uygulanıp uygulanmayacağını netleştireceğiz. Biz oda olarak bu konudaki tavrımızı net bir biçimde açıklamıştık. Umarım hem AVM çalışanlarının hem de küçük esnafın beklentileri karşılanır.”

ATSO ve AESOB’un başvurusu üzerine Antalya Valiliği kent genelindeki tüm AVM’lerin Ramazan, Kurban Bayramı’nın birinci günü ile yılbaşının birinci gününde kapalı olacağını duyurmuştu. Daha sonra kaymakamlıkların duyurusu ile bu kararın uygulanmayacağı belirtilmişti. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) de kapatma kararının iptali için resmi başvuruda bulunmuştu.
Kaynak: Hürriyet/Salim Uzun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here