Ana Sayfa Dünyadan Ayakkabı markası Hoka, ilk perakende mağazalarını açıyor

Ayakkabı markası Hoka, ilk perakende mağazalarını açıyor

Ayakkabı markası Hoka, koşu kategorisinde patlayıcı bir büyüme gördüğü için ilk perakende mağazalarını Amerika’nın iki kentinde açıyor.

Yastıklı koşu ayakkabılarıyla ünlü spor ayakkabı markası Hoka, ilk mağazalarını New York ve California’da açıyor. Hoka, ana şirket Deckers’ın daha fazla büyümesine yardımcı olmak için tuğla ve harç üzerine bahse girerken ilk perakende satış yerlerini açıyor.

Hoka Başkanı Wendy Yang CNBC’ye yaptığı açıklamada, ayakkabı üreticisinin kapılarını New York’un Flatiron semtindeki 5. Cadde’deki bir yerde ve Batı Hollywood, California’daki Melrose Bulvarı’ndaki bir mağazada alışveriş yapanlara açacağını söyledi.

Yang, markanın iki mağaza için daha kısa vadeli kiralamalar imzaladığını, ancak büyük olasılıkla anlaşmaları uzatmaya çalışacağını söyledi. Yang, şunları söyledi:

“Tüketiciden neyi sevdikleri, ne istedikleri ve karar süreçlerinin nasıl çalıştığı hakkında bire bir şekilde daha fazla bilgi edinmek istiyoruz. En büyük şey, tüketicilerle yüz yüze bir konuşma oluşturmak ve satın almadan önce Hoka’nın faydalarını deneyimlemelerine izin vermektir.”

Hoka, mağazalarında, boyutlandırmaya yardımcı olmak için 3D ayak tarama cihazları sunacak. Ayrıca müşterilerin eşyalarını koyabilecekleri ve bölgede koşarak ayakkabılarını deneyebilecekleri kilitli dolaplar da bulunacak.

NPD Group kıdemli endüstri danışmanı Matt Powell’a göre, koşu ayakkabısı işi, Amerika’da geçtiğimiz bir buçuk yıl içinde özellikle diğer spor ayakkabı türlerinden daha iyi performans gösterdi. Kategoriye daha fazla dolar akarken, Under Armor ve Puma gibi markalar koşuya eskisinden daha fazla dikkat ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here