Ana Sayfa AVM Babalar ve çocukları zeybek ile gönülleri fethetti

Babalar ve çocukları zeybek ile gönülleri fethetti

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Babalar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte babalar, zeybek oyunlarıyla izleyenlerin beğenisini kazandı.

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) tarafından düzenlenen 10 haftalık ‘Baba Destek Programı’ kapsamında kursa katılan toplam 35 baba, MaviBahçe etkinlik alanında kurulan podyumda sahneye çıktı.

Harmandalı, çökertme ve zeybek havaları oynayan babalar, hem çocuklarının hem de annelerin alkışını topladı. AÇEV yöneticisi Zafer Durukan, Anne-babaların çocuklarını yetiştirme biçimleri, çocukların zekâsını, fiziksel, sosyal ve duygusal gelişimini etkilediğini hatırlatarak, “Bu nedenle babaların çocukların bakımına katılımını, çocukların gelişimi desteklemeleri için gerekli becerileri edinmesini sağlayacak çalışmalar önem kazanıyor. Baba Destek Programı (BADEP), bilimsel gelişmeler ve toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda güncellenen, babanın çocuk gelişiminde aktif rol ve sorumluluk almasını hedefleyen bir program. Bu etkinlikte, eğitim alan babalar, hünerlerini sergiledi” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here