Ana Sayfa Gündem Bambi Yatak’ın yıl sonu hedefi 700 mağaza

Bambi Yatak’ın yıl sonu hedefi 700 mağaza

Yatırımlarını hızlandıran Bambi Yatak, Anadolu’da büyümeye devam ediyor. 2021 yılının başından bu yana Türkiye’de 136 mağaza açan, yıl sonuna kadar Türkiye’de 700 mağazaya ulaşmayı hedefleyen Bambi Yatak, 489’uncu mağazasını Sivas’ta açtı.

Bambi Yatak, Anadolu’daki bayi yatırımları ile büyüme atağını sürdürüyor. 2021 yılının başından bu yana 136 mağaza açarak mağaza sayısını 489’a taşıyan şirket, yıl sonunda 700 mağaza ile hizmet vermeyi planlıyor.

“Yatırımlarımız sadece mağaza odaklı kalmayacak”
En son mağazalarını Sivas’ta açtıklarını belirten Bambi Yatak Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gökmen, “Sivas’ta açtığımız 450 metrekarelik 489’uncu mağazamız ile yıl sonu 700 mağaza hedeflerimize bir adım daha yaklaştık. Bambi Yatak olarak Sivas’ın yanı sıra Anadolu’nun dört bir yanındaki mağaza yatırımlarımıza durmaksızın devam edeceğiz. Yatırımlarımız sadece mağaza odaklı kalmayacak. Teknoloji, yeni ürün, hizmet, üretim ve lojistik merkezi gibi yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Sektörümüzde en hızlı, kaliteli hizmeti vermek için Türkiye genelinde 10 adet yeni lojistik merkezi açtık. Yeni lojistik merkezlerimizle kullanıcılarımızın siparişlerini en kısa sürede ulaştırmayı hedefliyoruz. 25 milyon TL’lik yatırımla 40 bin metrekare olan üretim alanımızı 70 bin metrekareye taşıdık. Yıl sonunda üretim alanımızı 110 bin metrekareye taşıma amacıyla yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

“Sektör standartlarını yine biz belirleyeceğiz”
Büyümelerinin odağına sadece sayısal büyümeyi almadıklarını aktaran Gökmen, “Mağaza sayısı artışımızın yanı sıra insan kaynağı anlamında da bir ataktayız. 420 olan istihdam sayımızı bine ulaştırdık. Gerek üretim gerek satış alanında görev alacak çalışanlarımızla sektörde hizmet kalitesini üst sıralara taşıyacağız. Ayrıca Anadolu’da açtığımız tüm mağazalarımıza aynı kalitede hizmet verebilmek için kısa süre önce Bambi Akademi’mizi açtık. Bu akademide, mağazalarımızdaki çalışma arkadaşlarımıza eğitim imkanı sağlayarak Türkiye’nin tüm şehirlerindeki mağazalarımızda aynı yüksek kalitede hizmet vereceğiz. Ürünlerimizde olduğu gibi hizmet kalitesinde de sektör standartlarını yine biz belirleyeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here