Ana Sayfa Gündem Bella Maison, global marka olma yolunda

Bella Maison, global marka olma yolunda

Kısa bir sürede ev tekstil sektöründe adını duyuran Bella Maison, mağaza yatırımlarını hızlandırdı. Bella Maison CEO’su Muhammed Tan, yatırımlarının hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. Global marka olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Tan, Avrupa’da konsept mağazalar açmayı planladıklarını, Almanya’da bir ofis açarak lojistik merkezi kurduklarını dile getirdi.

Haber, AVMDergi.com

Bella Maison’un tüketicilerle tanışmasından bu yana nasıl bir gelişim grafiği çizildi, sizden dinleyebilir miyiz?
Bella Maison olarak 2016 yılından bu yana ev-yaşam sektörüne değer katmaya, dekorasyon severleri yeniliklerle buluşturmaya çalışıyoruz. Her yıl değişen dekorasyon trendlerine göre şekillendirdiğimiz tasarım ve koleksiyonlarla evde yaşam keyfini sahipleniyoruz. Bir evin ihtiyacı olabilecek farklı birçok ayrıntıya yer veriyoruz. Tasarım ve ürün ekibimizin hazırladığı özgün koleksiyonları, zevkli sunumlarla renklendirerek Bella Maison takipçileriyle buluşturuyoruz. Müşterilerimizin evini kendi evimiz olarak görüp, “Sizin Eviniz Bizim Evimiz” söylemiyle onlara yeni seçenekler sunuyoruz. Ürünlerimizle birlikte müşteri deneyimini iyileştiren hizmetlerle sektöre yeni bir soluk getirdiğimize inanıyoruz. Aradan geçen beş yılda istikrarlı bir büyüme grafiği çizdiğimizi söyleyebiliriz.

Bella Maison’un Türkiye genelinde kaç mağazası bulunuyor?
Sektöre hareketlilik kazandıran yeni mağaza yatırımlarıyla müşterilerimizin bizi görmek istediği noktalarda yer alıyoruz. İstanbul’da İstinye Park, Hilltown AVM, Forum İstanbul AVM, Cevahir AVM, Mall Of İstanbul AVM, Piazza AVM, Viaport AVM, Emaar Square AVM; Ankara’da Ankamall AVM, Bursa’da Bursa Sur Yapı Marka AVM ve Muğla’da Bodrum Midtowm AVM olmak üzere yurt içinde 11, Cezayir’de 4 mağazamız bulunuyor. Eylül ayında Ankara Cepa AVM’de, ekimde ise İzmir İstinye Park’ta açacağımız yeni mağazalarla yurt içindeki mağaza sayımız 13’e çıkacak. Mağazalarımızda; yatak odası, mutfak ve banyo tekstil grubu ürünlerinin yanı sıra kozmetik, ev giyimi ve ev dekorasyonu kategorilerinde farklı bir tasarım çizgisi olan geniş ürün çeşidini misafirlerimizle buluşturuyoruz. Ayrıca internet mağazamız www.bellamaison.com ile de e-ticaret sektöründe büyümeye devam ediyoruz. Pandemi sürecinde, e-ticaret hızla yükselirken biz de online satışlarda bir sıçrama yaşadık. E-ticaret kanalında yüzde 400, müşteri sayısında yüzde 700 büyüme gerçekleştirdik.

Yeni mağazalar yolda

Franchising çalışma koşullarınızı öğrenebilir miyiz?
Mağaza yatırımlarımızı, büyüme stratejimizin önemli bir parçası olan franchise sistemiyle gerçekleştiriyoruz. Kısa sürede Türkiye’nin güçlü perakende oyuncularından biri haline gelen ve uluslararası pazarları hedefleyen bir marka olarak tüm franchise fırsatlarını yakından takip ediyoruz. Koşullarımızı daha detaylı olarak incelemek isteyenler, bellamaison.com’da yer alan franchise sayfamızı ziyaret edebilirler.

Yakında açılacak mağaza projeleriniz bulunuyor mu, hangi bölgelerde ağırlıklı olacak?
Hayatımızda normalleşme süreci devam ederken, yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde mağaza yatırımlarımıza yeniden hız veriyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki müşterilere yeni mağaza yatırımlarıyla ulaşarak, Bella Maison deneyimini yaşatmak istiyoruz. 27 Eylül’de Başkent Ankara’da Cepa AVM’de, 22 Ekim’de ise İzmir İstinye Park’ta açacağımız yeni mağazalarla müşterilerimizle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Mağaza yatırım tercihleri AVM’lerden yana


Mağaza yatırımlarınızda AVM’leri tercih etmenizin nedenleri nedir?
Cadde mağazacılığına da inanmakla birlikte müşterilerimize daha iyi bir deneyim yaşatmak için daha organize ve altyapısı güçlü mağazalara ihtiyaç duyuyoruz. Bu konsepteki mağazalar AVM’lerde yer aldığı için biz de tercihimizi AVM’lerde olmak yönünde kullanıyoruz.

Türkiye’de ev tekstil pazarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Türkiye, dünya ev tekstili sektöründe söz sahibi ülkelerden biri konumunda. Ülkemizin tekstil konusunda, geçmişten bu yana gelen birikimi ve deneyimi ev tekstili pazarında da kendini gösteriyor. Kaliteli iplik ve pamuklarımız, modern üretim tesislerimiz, uzman iş gücü ve yönetim potansiyelimizle global pazarlarda öne çıkıyoruz. Türkiye’nin ev tekstilindeki gücünü ve çevikliğini pandemi döneminde bir kez daha gördük. Pandemi nedeniyle Avrupa’da tedarik krizleri yaşanırken, Türk üreticiler yeni koşulların gerektirdiği önlemlerini alarak dünya pazarlarına ürün göndermeye devam etti.

Nasıl bir büyüme stratejisi izleyeceksiniz? Bella Maison’un büyümesini nasıl görüyorsunuz, gelecekle ilgili öngörülerinizi öğrenebilir miyiz?
Pandemi döneminde ev kategorisine artan talepler üzerine, müşterilerimizin online alışveriş deneyimini de geliştirmek için e-ticaret yatırımlarına ağırlık vererek alt yapı değişikliğine gittik. Bu alt yapı değişikliği ile kullanıcı deneyimini geliştirirken aynı zamanda ürün çeşitliliğimizi de artırarak, müşterilerimize aradıkları ürün gamlarını daha rahat bulabilecekleri bir Bella Maison dünyası yaratmaya çalıştık.

Bellamaison.com’un müşterilerine fikir vermesini, ilham vermesini, sadece ürün satmakla kalmayan aynı zamanda hizmet de sunan alanında uzman bir ev kategorisi sitesine dönüşmesini amaçlıyoruz. Bu projemizi gerçekleştirirken bir yandan da yoğun bir şekilde ürün geliştirmesi yapıyoruz. Bella Maison’un sattığı ürünler haricinde tamamlayıcı pek çok ürün grubunu bir araya getirerek, müşterilere ev yaşamına dair aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir platform yaratmaya çalışıyoruz.

Geleceğe giden yolda, yurt içinde e-ticaret ve yeni mağaza yatırımlarıyla büyürken, yurt dışında da güçlü bir oyuncu olmak istiyoruz. Avrupa’da ev dekorasyonu alanında konsept mağazalar açmayı planlıyoruz. Bu hedef doğrultusunda Almanya’da bir ofis açtık ve lojistik merkez kurduk. Türkiye’de doğup bir dünya markası olma yolunda çok önemli bir adım daha attık. Global marka olma vizyonumuz doğrultusunda Japonya’nın en büyük e-ticaret siteleri Rakuten ve Yahoo’da yerimizi aldık. Yurt dışı hedeflerimiz doğrultusunda yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here