Ana Sayfa Dünyadan Belstaff, Japonya’dan çıkıyor

Belstaff, Japonya’dan çıkıyor

Belstaff

İngiliz lüks perakendeci Belstaff Japonya’dan çıkıyor. Belstaff, 2019 Eylül itibariyle Japonya’daki faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

İngiliz lüks perakendeci Belstaff, Japonya’daki mağazalarını kapatarak ülkedeki faaliyetlerini bitirme kararı aldı. Belstaff, altı mağazasını 2019 Temmuz ayının sonuna kadar kapatmayı ve ardından Japon şubesini 2019 Eylül ayına kadar kapatmayı planlıyor. 2015 yılında kurulan Belstaff Japan KK ortaklığının yüzde 100’ü Birleşik Krallık’ta Belstaff’a ait.

Marka, Japonya’daki ilk mağazasını Mart 2016’da açmıştı. Belstaff’ın Japonya’dan çıkışı, Belstaff Japan KK’nın Uzakdoğu Asya ülkesinde doğrudan satış ve dağıtımdan sorumlu olmayacağı anlamına geliyor. Bununla birlikte, Japon perakendeciler hala doğrudan Birleşik Krallık üssünden Belstaff kıyafetlerini satabilecekler.

Uluslararası perakende genişlemesini durduran Belstaff, Japonya’daki faaliyetlerini bitirdikten sonra İtalya’daki toptan dağıtım kanalını ve ABD’deki toptan perakende ve e-ticareti geliştirmeye odaklanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here