Ana Sayfa İNDEKS Beymen Beymen’in yabancı turist cirosu yüzde 91.5 arttı

Beymen’in yabancı turist cirosu yüzde 91.5 arttı

http://terrafirmarealestate.ca/5-tips-selling-home-winter-months/ 2018 yılının ilk beş ayında Beymen’in yabancı turist cirosu, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 91.5 artarak, 81,2 milyon TL’ye ulaştı. Aynı dönemde yabancı turist cirolarının payı multibrand markalarda yüzde 92 artışla yüzde 15.8’e, monobrand butiklerde ise yüzde 91.7 artışla yüzde 37.7’ye yükseldi.

Beymen’den yapılan açıklamada, yabancı turist satışlarındaki büyümenin yüzde 145 kozmetik, yüzde 107 erkek hazır giyim, yüzde 106 erkek ayakkabı, yüzde 100 erkek çanta, yüzde 90 kadın ayakkabı, yüzde 85 kadın aksesuar, yüzde 70 kadın hazır giyim, yüzde 65 kadın çanta ve yüzde 61 kadın aksesuar kategorilerinde gerçekleştiği belirtildi.

Türkiye’de yabancı turist satışlarının lüks pazarında hızla büyümeye devam ettiğini söyleyen Beymen CEO’su Elif Çapçı, “Türkiye, dünyada en çok tercih edilen 10 destinasyon arasında ve giderek bir global lüks merkezine dönüşüyor. Buna paralel olarak yabancı turist satışlarının Beymen’in cirosundaki yükselişi de devam ediyor. Geçtiğimiz yıl 144 Milyon TL ile toplam turist ciromuzda yüzde 65’lik bir büyüme gördük. Bu yılın ilk beş ayında ise Beymen’in yabancı turist cirosu, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 91.5 arttı. Ciro sıralamasında Suudi Arabistan yüzde 14 ile ilk sırada yer alırken, onu Çin (yüzde 11), Kuveyt (yüzde 10) ve Katar (yüzde 9) takip ediyor” dedi.

how to use Fildena Beymen Club yabancı turist cirosu ilk beş ayda yüzde 116 büyüdü


Yabancı turistlerin multibrand markaların yanı sıra Beymen private label markalarına da büyük ilgi gösterdiğini belirten Elif Çapçı, “2018 yılı ilk beş ayı yabancı turist satışlarında; Beymen Collection kadın hazırgiyim kategorisinde yüzde 58, erkek hazırgiyim kategorisinde ise yüzde 92 büyüme gösterirken, Beymen logolu çantada yüzde 136 ile ortalamanın üzerinde bir büyüme gerçekleşti. Yabancı turist cirosunda Beymen Club da çok önemli bir artış gösterdi ve Beymen Club’ın yabancı turist cirosu 2018 yılının ilk beş ayında yüzde 116 büyüdü. Turist cirosu en yüksek Beymen Club mağazaları; İstinyepark, Zorlu, City’s ve Antalya Rixos” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here