Ana Sayfa İNDEKS Bilkent Center ‘Bilkent Center’ın her detayı özenle yenilendi’

‘Bilkent Center’ın her detayı özenle yenilendi’

click for info 20. yılını bu sene kutlayan Bilkent Center, yenilenme çalışmalarını tamamladı. Tepe Emlak Yatırım Genel Müdürü Hayal Olcay, 2015 yılında başlanan renovasyon sürecinin tamamlandığı anlattı. “Fark yaratan cesur projelere imza atmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz” diyen Olcay ile Bilkent Center’ın yenilenme sürecini konuştuk.

 can you buy furosemide tablets over the counter Röportaj, AVMDergi.com

askmen what first message online dating
Bilkent Center AVM’nin renovasyonu tamamlandı. Yenilenme fikri nasıl ortaya çıktı? Yenilediğiniz alanla ilgili hedefleriniz nelerdir?
1998 yılından beri hizmet veren Bilkent Center, Ankara’nın ilk AVM’lerinden biri. Misyonumuz her zaman müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı olduğu için projelerimizde konuklarımızın beklentilerini ön planda tutuyor, stratejilerimizi bu doğrultuda oluşturuyoruz. Konuklarımızın keyifli ortamlarda alışveriş ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz. Bilkent Center’ın yenilenen bölümü ile Ankaralıların günün telaşı içinde soluklanacakları hem alışveriş yapıp hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri keyifli yaşam alanları oluşturmayı hedefledik. Konum ve mimari avantajlarımızı dikkate alarak öncelikle mimarinin ve konseptin üzerine yoğunlaştık. İçten, samimi, sıcak bir mekan arayan gençlerin, ailelerin, çocukların, yaşlıların ve çalışanların kısacası toplumun her kesiminden insanın seveceği, kendini iyi hissedeceği alışveriş, yaşam ve gastronomi merkezi kavramlarını bir araya getirerek sektöre öncülük ettik.

view it now Yenilenen Bilkent Center’da hangi mağazalar var?
İçinde bulunduğumuz rekabet ortamında fark yaratan cesur projelere imza atmanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bilkent Center’ın yenilenme çalışması her detayını özenle planladığımız için uzun bir süreç aldı. Sürecin ilk etabını 2015 yılında Bilkent Station’ın açılması ile gerçekleştirdik. Bilkent Station ile konuklarımızın kendilerini rahat, keyifli ve ait hissedecekleri, tren garı görüntüsünde olan özel mimarisi ile Türkiye’de hiç yapılmamış alışveriş, yaşam ve gastronomi alanları oluşturduk. Özel mimarisi içerisinde zengin dünya mutfağı alternatifleri ve eğlence mekanları ile fark yarattık. Bilkent Station gerek içinde bulundurduğu markalarla gerekse konsepti ve mimarisi ile Ankara ve Türkiye’de adından övgüyle söz ettiren, dikkat çeken, çok konuşulan bir proje oldu. Bilkent Center renovasyonu, sürecin 2. ve son aşaması oldu. 16 bin 500 metrekarelik bir alanı alışveriş merkezine dahil ederek 20’ye yakın mağaza oluşturduk ve konusunda uzman mimarlarla çalışarak modern, keyifli ve konforlu alanlar yarattık. Sektöründe öncü birçok mağazayı bünyemize kattık. Migros, Praktiker, D&R, Toyzz Shop, Avva, İpekyol, B&G Store, Mavi, Atasun gibi açılan yeni mağazalarla konuklarımıza keyifli alışveriş deneyimi yaşatmaya başladık. Marka karmamıza uygun diğer ulusal ve uluslararası firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor.

Keyifli ortamlar yaratılıyor

Bilkent Center AVM’yi diğer AVM’lerden ayıran özellikler nelerdir? Hangi konularda öne çıkıyorsunuz?
Sürekli yenilemelere yönelik yatırımlar yapıyor ve konuklarımızın keyifli ortamlarda alışveriş ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya özen gösteriyoruz. Mimari kriterleri hem çevreci bir çerçevede hem de farklılık hissettiren koşullarda, kaliteye azami önem vererek belirliyoruz. Eskişehir Yolu, Ümitköy, İncek ve Çankaya’nın kesiştiği lokasyonda yer alıyoruz. Bilkent Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ ve inşaatı bitmek üzere olan Bilkent Şehir Hastanesi’ne olan yakınlığımız çok büyük bir avantaj olarak ortaya çıkıyor. Konumumuzun yanı sıra, Ankara’nın ilk Erişilebilirlilik Belgeli “Engelsiz AVM” olma özelliğiyle sektördeki farkımızı ortaya koyduk. 42 araçlık engelli otopark alanı, tekerlekli sandalye hizmeti, her katta bulunan engelli tuvaletleri, asansörleri ve yürüyen merdivenleriyle “Engelsiz AVM” olma konusuna verdiğimiz önemi belgelendirdik. Sosyalleşme olanaklarımız, Bilkent Station’ın gastronomi alanındaki çeşitliliği ve popülerliği öne çıkan farklarımız arasında.

Bilkent Center AVM’de düzenlediğiniz etkinlik ve projelerde nerelere dikkat ediyorsunuz?
Çevremizde gelişen rekabet koşullarını titizlikle değerlendirerek sürekli iyileştirmeler yapıyoruz. AVM’lerin sadece alışveriş için değil aynı zamanda sosyal hayatın da bir parçası olduğunun bilinciyle planladığımız etkinliklerle fark yaratmaya çalışıyoruz. Kahve Festivali gibi Ankara’da ilk olan ve çok ses getiren projelere ev sahipliği yapıyoruz. Sanata önem verip mutlaka sanatsal etkinliklere, sergilere, konserlere programlarımızda yer veriyoruz. Düzenlediğimiz 22. Uluslararası Ankara Caz Festivali, Uluslararası Sanat Festivalleri ile dünyaca ünlü müzisyen, ressam ve heykel sanatçılarına ev sahipliği yapıyoruz. Sürekliliği önemsiyor düzenlediğimiz her etkinliğin gelenekselleşmesini hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl Ankara Coffee Fetivali’nin ve Uluslararası Sanat Festivalinin 3.’sünü gerçekleştireceğiz. Çocuklarla ilgili ayrılan yaklaşık 2 bin 800 metrekare bölümde ise güvenli bir bölgede onlara hevesle bekledikleri aktivitelerin sunulduğu, eğlendirirken öğretmeye özen gösterilen çocuk ve aile kulübümüz bulunuyor. Küçüklerin ve büyüklerin gönüllerince kayabilecekleri buz pateni pisti ve çocuklar için marangozluk, mutfak, ahşap tasarım ve mekatronik gibi meslek atölyeleri, müzik, tiyatro ve parti alanları ile benzersiz bir hizmet sunuluyor.Tepe Emlak sektördeki güçlü oyunculardan bir tanesi. Bize biraz Tepe Emlak’tan bahsedebilir misiniz?
Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş 1996 yılından itibaren faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin sayılı kuruluşları arasında yer alan Bilkent Holding’in bir parçası olarak yaratıcı, özveriyle çalışan ve kurumsal hedeflere katkıda bulunmak isteyen arkadaşlarla çalışıyoruz. Türkiye’nin ilklerini gerçekleştiren ve farklılık yaratan projelerle başarısını kanıtlayan Tepe Emlak, sektöründe öncü ve bunu amaç edinen profesyonel ekibi ve kurumsal yapısı ile bağlı bulunduğu holding şirketlerinin sağladığı sinerjiyi avantaja dönüştürerek çalışmalarını en verimli şekilde sürdürüyor. 42 Maslak- İstanbul, Teos Marina – İzmir, Mix Kayseri gibi karma kullanımlı projelere ticari alan kiralama ve konsept danışmanlığı hizmeti vermiş olan Tepe Emlak Yatırım İnşaat ve Tic AŞ, Bilkent Center, Tepe Nautilus, Tepe Prime Avenue, Ahlatlıbel Atatürk Parkı ve 365 AVM’nin kiralama ve yönetimini gerçekleştiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here