Ana Sayfa İNDEKS Boyner Boyner’i ‘Çılgın Kelebek’ uçurdu

Boyner’i ‘Çılgın Kelebek’ uçurdu

Boyner’in üç günlük “Çılgın Kelebek” kampanyası rekor ziyaret ile tamamlandı. 3 günde 2 milyondan fazla kişi, Çılgın Kelebek için Boyner’i ziyaret etti

Boyner’in her sene Kasım ve Mayıs ayında düzenlediği ve milyonlarca üründe net yüzde 50 indirim uyguladığı Çılgın Kelebek kampanyası, tüketicilerden çok yoğun ilgi gördü.

9-11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen kampanyanın ilk gününden itibaren Boyner mağazalarıyla birlikte internet mağazası boyner.com.tr’de alışveriş rekoru kırıldı.

Boyner, 38 ildeki 95 mağazasında üç gün boyunca 2 milyondan fazla kişiyi ağırladı. Kampanya dönemi boyunca Boyner mağazaları ve boyner.com.tr’de 1 milyona yakın ürün satılırken, satışlar geçen sene Kasım ayında gerçekleştirilen Çılgın Kelebek’e göre yüzde 47 büyüme gösterdi.

Çılgın Kelebek kampanyasında en çok ayakkabı ilgi gördü

Tüketiciler, Boyner’in Çılgın Kelebek kampanyası sayesinde, sonbahar-kış sezonunda ihtiyaç duydukları; palto, kaban, bot, çizme, atkı, kazak ve eldiven gibi pek çok ürüne, yüzde 50 indirim avantajıyla ulaşma fırsatı buldu.

Çılgın Kelebek boyunca en çok satın alınan beş ürün, sırasıyla ayakkabı, kazak, pantolon, sweatshirt ve tişört oldu. Bu 5 ürünün toplam adedi, Çılgın Kelebek boyunca satılan ürünlerin yarıya yakınını oluşturdu. Ayakkabı, hem kadın hem de erkek ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdikleri ürün grubu oldu.

Üç günlük alışveriş maratonu süresince en çok alışveriş yapılan beş şehir ise sırasıyla İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa oldu.

1 milyona yakın ürün satıldı

Boyner’in yılda iki kez düzenlediği ve her sezon milyonlarca kişinin faydalandığı Çılgın Kelebek kampanyası rekorlarıyla perakende gündemine damga vurdu.

9-11 Kasım tarihleri arasında Boyner mağazaları ve boyner.com.tr’de 1 milyona yakın ürün satılırken, satılan ürün adedi bir önceki yıla göre yüzde 35 artış gösterdi. Toplam ciroda ise yine bir önceki yılın kampanyasına göre yüzde 47 büyüme yaşandı. En çok ciro artışı yaşanan kategoriler ise bir önceki senenin kampanya dönemine oranla % 87 büyüme gösteren çocuk ve yüzde 60 büyüyen kadın kategorileri oldu.

Kozmetikte ciro şampiyonu parfüm

Boyner Kozmetik kategorisi de parfümden cilt bakımına, makyajdan vücut ve saç bakımına kadar binlerce üründe Çılgın Kelebek için çok özel fiyatlar sundu. Kozmetikseverlerin büyük ilgi gösterdiği kampanyada kozmetik kategorisinin ciro şampiyonu parfüm oldu. Parfümü, kadınların cilt bakımında en çok kullandığı ürünlerden nemlendirici takip etti. Makyaj ürünlerinde ise ruj, en çok satılan ürün olarak öne çıktı.

Boyner.com.tr en çok alışveriş yapılan mağaza oldu

Lokasyon bazında Çılgın Kelebek döneminde en çok alışveriş yapılan mağaza boyner.com.tr oldu. Kampanya boyunca 3 milyonun üstünde ziyaretçi ağırlayan boyner.com.tr’de 100 bin adede yakın ürün satıldı.

Boyner Cevahir, Boyner Çiğli Kipa, YKM Konak ve Boyner İçerenköy, boyner.com.tr’nin ardından en çok ürün satan mağazalar oldu.

Boyner, Çılgın Kelebek indirim günlerinde tüketicilere milyonlarca üründe net yüzde 50 indirim sunmaya ve perakende sektörünü büyütmeye 2019 yılında da devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here