Ana Sayfa AVM Çiçero oyuncuları Cinemaximum Espark’ta sinemaseverlerle buluştu

Çiçero oyuncuları Cinemaximum Espark’ta sinemaseverlerle buluştu

Yılın heyecanla beklenen filmi Çiçero’nun oyuncuları, Eskişehirli sinemaseverlerle Cinemaximum Espark’ta bir araya geldi. “Yüzyılın Casusu” ya da “Ankara Casusu” olarak anılan İlyas Bazna’nın hayat hikayesinden esinlenerek uyarlanan Çiçero filminin yönetmeni Serdar Akar ile oyuncular Erdal Beşikçioğlu, Murat Garipağaoğlu, Ertan Saban ve Mehmet Ezel Özgün Cinemaximum Espark’ta saat 15.30’da gerçekleşen söyleşinin ardından salonları dolaşarak filmi sinemaseverleri selamladı.

Eskişehirli sinemaseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Çiçero film ekibi Eskişehir’de olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. İlyas Bazna karakterine hayat veren filmin başrol oyuncularından Erdal Beşikçioğlu Eskişehirlilere “Umarım filmi seversiniz gurur duyduğumuz bir film yaptık, sizlerin de bizimle beraber aynı gururu yaşamanızı ümit ediyorum” dedi.

Yönetmeni Serdar Akar, İlyas Bazna’nın 1904’te Priştine’de başlayıp Ankara’ya uzanan konusu ile filmin aslında bir Ankara projesi olduğunu ve güzel bir iş ortaya çıkardıklarını söyledi.

Ayla ve Müslüm filmleriyle son dönemde önemli başarılara imza atan Mustafa Uslu’nun yapımcılığını üstlendiği “Çiçero”, hem casus filmleri kategorisinde hem de ülkemiz sinema tarihinde ilk kez işlenen bir hikayeye sahip. İkinci Dünya Savaşı devam ederken Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nin kalbinde uşak olarak görev yapan, kod adı Çiçero olan İlyas Bazna’nın İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Hitler Almanyası’na sızdırmasıyla gelişen olayları ele alan film, T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklara da üstün ırk yaratmak için yaptıklarını bir aşk hikayesini de merkeze alarak anlatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here