Ana Sayfa AVM Çiçero oyunculu film gösterimi Cinemaximum Espark’ta

Çiçero oyunculu film gösterimi Cinemaximum Espark’ta

Espark Alışveriş Merkezi, film tutkunlarını “Çiçero” film ekibi ile Cinemaximum Espark’ta buluşturuyor.

Yılın heyecanla beklenen filmi Çiçero’nun oyuncuları, Eskişehirli sinemaseverlerle Cinemaximum Espark’ta buluşacak. 20 Ocak pazar günü Espark Alışveriş Merkezi Cinemaximum’da gerçekleştirilecek galada, Çiçero’nun yönetmeni Serdar Akar, oyuncular Erdal Beşikçioğlu, Murat Garipağaoğlu, Ertan Saban, Mehmet Ezel Özgün ve Selen Öztürk saat 15.30’da gerçekleşecek söyleşinin ardından saat 16.00’da filmi sinemaseverlerle birlikte izleyecek.

Ayla ve Müslüm’ün ardından yeni filmi merakla beklenen Dijital Sanatlar Yapımevi’nin imzasını taşıyan, Gürkan Tanyaş’ın senaryosunu yazdığı, Serdar Akar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Çiçero, Ankara Casusu ya da Yüzyılın Casusu olarak anılan İlyas Bazna’nın hayatından ilham alınarak beyazperdeye uyarlandı.

Film, İkinci Dünya Savaşı tüm yıkıcılığıyla sürerken Ankara’daki İngiliz Büyükelçiliği’nin kalbinde uşak olarak görev yapan, kod adı Çiçero olan İlyas Bazna, İngiltere’nin gizli belge ve bilgilerini Hitler Almanyası’na sızdırmasıyla gelişen olayları anlatan film, Bazna’nın yaptıklarıyla hem Türkiye hem de tüm dünya devletlerinin kaderini nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

T4 isimli bir uygulama ile Nazilerin kendi halkına ve çocuklara da üstün ırk yaratmak için neler yaptıklarını da ele alan Çiçero, casus filmleri kategorisinde ve ülkemiz sinema tarihinde bu konuyu ilk kez işliyor.

Çiçero’nun başrollerini Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik paylaşıyor. Ertan Saban, Murat Garipağaoğlu, Tamer Levent, Mehmet Ulay, Levent Ülgen, Selen Öztürk, Mehmet Esen, Mehmet Ezel Özgün, Gerry George, Peter Cunningham, Açelya Özcan, Sinem Süle, Aylin Kılıçarslan, Eren Devrim ve Çiğden Selışık Onat’ın yer aldığı filme konuk oyuncu olarak katılan Cem Kurtoğlu ve Altan Erkekli de Çiçero’ya ayrı bir tat katıyor.

Müziklerinde Onur Özmen imzası olan Çiçero’nun, Görüntü Yönetmeni Peter Steuger, Kurgu Yönetmeni Mustafa Presheva, Kostüm Tasarım Baran Uğurlu ve Sanat Yönetmeni Soydan Kuş…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here