Ana Sayfa Dünyadan Crocs, satışlarını pandemiye rağmen yüzde 67 artırdı

Crocs, satışlarını pandemiye rağmen yüzde 67 artırdı

Crocs, 2021′de satışlarını 2020′ye göre yaklaşık yüzde 67 artırdı. Crocs CEO’su Andrew Rees, “2021, zorlu bir küresel tedarik zinciri ortamında Crocs markası için olağanüstü bir yıl oldu” dedi.

Kadın, erkek ve çocuklar için yenilikçi gündelik ayakkabı alanında dünya markalarından Crocs, yaptığı açıklamada, 2021′deki satışların 2020′ye göre yaklaşık yüzde 67 artarak daha önce tahmin edilenden daha fazla olduğunu söyledi. Crocs CEO’su Andrew Rees yaptığı açıklamada, “2021, zorlu bir küresel tedarik zinciri ortamının ortasında Crocs markası için olağanüstü bir yıl oldu” dedi.

Crocs, Aralık ayında özel ayakkabı markası Hey Dude’u nakit ve hisse senedi anlaşmasıyla 2,5 milyar dolara satın almayı planladığını duyurmuştu. İşlemi, 2022 ilk çeyrekte kapanması bekleniyor. Crocs CEO’su Rees, şöyle konuştu:

“Crocs markasına inanılmaz derecede güveniyoruz ve Heydude markamızın gelirinden önce bile 2026 yılına kadar 5 milyar dolarlık gelir elde etmeyi umuyoruz. Bu güçlü temele dayanarak, kapanışın ardından, Heydude’u bir başka yüksek büyümeye getirmek ve son derece karlı olmasını beklerken heyecan duyuyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here