Ana Sayfa İNDEKS Desa DESA’nın mağaza sayısı 100’e yaklaştı

DESA’nın mağaza sayısı 100’e yaklaştı

DESA, 2021 yılında da mağaza yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’deki 96. mağazasını Antalya Havalimanı’nda açan DESA, en özel tasarımlarını yerli ve yabancı misafirlerin beğenisine sundu.

Deri giyimde stil ve kalitenin adresi DESA, 96. mağazasını Antalya Havalimanı’nda açtı. 101 m2’lik satış alanına sahip DESA’nın yeni mağazası canlı renklerde modern, göz alıcı ve şık dekorasyonu ve stil sahibi özgün koleksiyonları ile havalimanına değer katıyor.

Mağazalaşma yatırımlarına hız kesmeden devam eden DESA, yurtiçinde toplam 96 mağaza ve 7/24 alışveriş yapılabilen sanal mağazası desa.com.tr’de deri tutkunları ile buluşuyor. Yurtdışında ise Kıbrıs, Arnavutluk ve İsveç DESA mağazalarının yanı sıra DESA NINETEENSEVENTYTWO markası ile 51 adedi İtalya’da olmak üzere toplam 72 noktaya ulaşan satış ağı üzerinden ile markalı ihracatını da geliştirmeye devam ediyor. Mağazacılık yatırımları ile ilgili açıklama yapan DESA Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelet şöyle konuştu:

“Türkiye pazarına ve Türk ekonomisine inancımız tam, bu nedenle mağaza sayımızı yurtdışında olduğu kadar yurtiçinde de arttırmaya öncelik verdik. Haziran başında normalleşmenin başlaması, AVM’lerin çalışma saatlerinin uzatılması ve çalışma günlerinin arttırılması ile birlikte müşteri sayılarımızda önceki aylara göre hatırı sayılır bir artış yaşadık.

Hala 2019 yılının yüzde 30 altında olmakla birlikte artan ayak trafiği, satışlara olumlu yansıdı. Ertelenmiş ihtiyaçların ve tatil hazırlıklarının etkisi ile mağazalarımıza gerçekleşen ziyaretlerin satışa dönüşme oranında yüzde 52’lik bir yükselme kaydettik.

“Satışlarımız yüzde 120’den fazla bir büyüdü”
Bu büyümenin sınırların açılması, uluslararası seyahatin normalleşmesi ve aşılamanın artması ile daha da ivme kazanacağına inanıyoruz. Bu yıl turizm sezonunun uzaması ve sonbahara kadar uzanmasının da katkısıyla son derece hareketli ve bir o kadar da bereketli bir ikinci yarı yıl bekliyoruz ve tüm tüketicilerimizi yeni DESA koleksiyonunu ilk elden deneyimlemek için mağazalarımıza davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here