Ana Sayfa İNDEKS Desa Desa’dan yurt dışı atağı

Desa’dan yurt dışı atağı

Türk derisini kaliteli, modern ve fonksiyonel tasarımlarla dünyaya tanıtan Desa, aynı zamanda marka bilinirliğini artırmak üzere güçlü adımlar atarak global markası NINETEENSEVENTYTWO Desa ile yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da zorlu pandemi şartlarına rağmen büyümeye devam ediyor. Sektördeki 49 yıllık geçmişinden gelen deneyimi ve uluslararası tasarım kadrosunun yaratıcı gücünün katkısı ile Desa, ilk çanta koleksiyonunu satışa sunduğu 1972 yılına ithafen adlandırdığı NINETEENSEVENTYTWO Desa markası ile adını uluslararası arenada da duyurmaya devam ediyor.

Özellikle modanın başkenti İtalya başta olmak üzere birçok ülkede satış ağını genişleten NINETEENSEVENTYTWO Desa, İtalya’nın en gözde mağazalarından olan Rinascente Milano Duomo flagship mağazasında yer alan iddialı ve cesur koleksiyonları ile adından söz ettiriyor. Ayrıca Milano’nun en seçkin butiklerinden olan Gio Moretti ve Antonia’da da deri tutkunları ile buluşan NINETEENSEVENTYTWO Desa, yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da moda severler tarafından büyük ilgi görüyor.

Milano Fashion Week’e katılan ilk Türk markası olan Desa; İtalya, Almanya, Fransa ve Japonya başta olmak üzere toplam 72 noktaya ulaşan satış ağı ile dünya modasının nabzını tutuyor. Ünlü tasarımcı Michele Cozzani Ditria’nın kreatif liderliğinde her sezon özel koleksiyonlar hazırlayan Desa tasarım ekibi; Milano ve Paris moda haftaları ile eş zamanlı düzenlenen showroom organizasyonlarıyla dünyanın seçkin butik ve çok katlı mağazalarıyla tasarımlarını buluşturuyor.

Desa’nın yeni yatırımları ile ilgili açıklama yapan Desa Yönetim Kurulu Üyesi Burak Çelet, şöyle konuştu:

“NINETEENSEVENTYTWO Desa olarak uluslararası pazarlarda yerimizi sağlamlaştırmaya ve marka bilinirliğini arttırmaya süratle devam ediyoruz. Bir Türk markası olarak Dünya’nın en gözde satış noktalarında yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Dünya zorlu bir dönemden geçiyor. Buna rağmen büyüme stratejimize hiç ara vermedik. Yurtdışında seçkin noktalarda tasarımlarımızla yer almayı başardık. 2022 hedefimiz bu noktaların sayısını arttırarak ihracatımıza hız kesmeden devam etmek olacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here