Ana Sayfa Dünyadan Dünyanın en büyük Zara mağazası açıldı

Dünyanın en büyük Zara mağazası açıldı

Inditex grubunun amiral gemisi Zara, en büyük mağazasını Madrid’in kalbinde açtı. Dört kata yayılmış 7 bin 700 metrekare ile dünyanın en büyük mağazasında pek çok yeniliğe de imza attı.

Inditex için yılın en önemli mağaza açılışı, Madrid’deki tarihi Edificio España gökdeleninde gerçekleşti. Dünyadaki en büyük Zara mağazasında pek çok yenilik de sunuldu. Dört katlı mağaza, temel amacı çevrimiçi ve çevrimdışı arasındaki boşluğu mümkün olduğunca kapatmak olan bir dizi yeni özelliğe sahip. Örneğin nakitsiz alışveriş, geniş self-check-out alanı sayesinde norm haline geliyor.

Yeni mağaza aynı zamanda alışveriş yapanların bir soyunma odasını veya bir ürünü önceden rezerve etmesine olanak tanırken, paketleri iade etmek artık bir personel beklemek zorunda kalmadan mümkün. Mağazaya girerken ziyaretçiler akıllı telefonlarında mağazanın ayrıntılı bir haritasını da görebiliyorlar. Belirli bir giyim eşyası veya favori bir eşya arayanlar, harita sayesinde aradıklarına rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Mağazada yeni bölümler


Zara mağazasında ayrıca yeni bölümler de bulunuyor. Bir güzellik köşesi, bir atletizm bölümü ve daha önce sadece çevrimiçi olarak sunulan ilk kez bir iç çamaşırı bölümü yer alıyor.

Güçlü dijital bağlantı hali hazırda kat planında görülebiliyor. 4 katlı yapı, hem iki fiziksel mağaza hem de e-ticaret için kullanılan büyük bir depoyu bünyesinde bulunduruyor.

Pay&Go hizmeti ile alışveriş yapanlar, mağazanın herhangi bir yerinden, giysiler üzerindeki QR kodlarını okutarak cep telefonuyla ödeme yapabiliyorlar.

Zara’nın Madrid mağazasında alışveriş yapanlar soyunma odasından bir ürünü inceleyerek ayırtabiliyor.

Inditex’in fiziksel mağazalara yeniden bu kadar yoğun yatırım yapması dikkat çekici. Pandemi, son iki yıldır grubun kemerini sıkmasına ve yaklaşık bin satış noktasını kapatmasına neden oldu. Aynı zamanda şirket, tüm satışların dörtte birini oluşturan çevrimiçi satışlara büyük yatırım yaptı. Ancak moda devi, çok kanallı teklifini güçlendirmek için Madrid mağazasında sunduğu yeniliklerini başka bölgelere de yaymak istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here