Ana Sayfa Gündem Erzincan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi perakende sektörü ile tanıştı

Erzincan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi perakende sektörü ile tanıştı

27 Ağustos 2022 tarihinde temeli atılan ve 2023 yılı 3. çeyreğinde açılışı planlanan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi 23 Kasım Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda yapılan toplantıda perakende sektörüne tanıtıldı.

Erzincan’ın Dörtyol Meydan’ında 250 araçlık otopark kapasiteli toplam 19 bin 320 metrekarelik bir alana inşa edilmekte olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi 10 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi‘nin hemen yanı başında inşa edilen 140 bin metrekare kapalı alanlı, 500 yataklı Devlet Hastanesi de 165’i açık olmak üzere toplam 800 araçlık otopark kapasitesi bulunuyor.

Yaklaşık 7 bin metrekare bir peyzaj alanı ve dinlenme alanları ile hemen yanı başındaki Devlet Hastanesi ile bütün bir yapıda olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi, hasta ve hasta yakınlarının rahatça zaman geçirebileceği bir açık rekreasyon alanını da bünyesinde bulunduruyor.

Çevresindeki yapılarla uyumlu ve çevresinin ihtiyacını karşılayabilecek fonksiyonlara sahip bir sosyalleşme merkezi olan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi, EBYUV (Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfı) ve EKEV (Erzincan Kültür ve Eğitim Vakfı) ortak girişimi ile tüm ticari geliri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencilerine burs imkânı sağlamak amacı ile yapılan bir yatırım olarak planlandı.

Bununla birlikte Erzincan ili için öncelikle üniversite gençlerine tanıyacağı iş imkânları ve şehir geneli için yaratacağı yaklaşık 750 kişilik kayıtlı istihdam gücü ve yıllık 250 milyon TL’lik ek ticaret hacmi ile şehrin yeni cazibe merkezi olarak yaz ve kış turizmine de katkı sağlaması hedefleniyor.

Mallmark, 400 bin metrekare kiralanabilir alana sahip 11 projeye ulaştı

Bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında onlarca projede konsept danışmanlığını, kiralama ve uzun dönemli yönetim süreçlerini yöneten sektörün yerel sermayeli tecrübeli kiralama ve yönetim firması Mallmark Erzincan Meydan24 Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile birlikte toplam 400 bin metrekare kiralanabilir alana sahip 11 projeye hizmet veriyor.

Yönettiği projelerinde mimari ve konsept planlama, proje yönetimi, kiralama, alışveriş merkezi yönetimi, bütçeleme hizmetleri ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü aynı çatı altında bulunduran Mallmark Kurucusu ve Genel Müdürü Aytaç Özçiçek, bu proje özelinde Erzincan’da biri faal diğeri renovasyonda olmak üzere toplam 21 bin metrekare kiralanabilir alana sahip 2 AVM olduğunu, 2021 yılı son çeyreği verilerine göre kişi başına düşen kiralanabilir AVM alanı, ülke genelinde 162.90 metrekare/1000 kişi olarak hesaplanırken Erzincan için bu rakam Meydan24 AVM’nin açılması ile birlikte 130.80 metrekare/1000 kişi olacağın, EBYUV ve EKEV ile birlikte çalışarak Meydan24 AVM’nin Erzincan’ın ve ülkemizin bir değeri olacağını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here