Ana Sayfa Dünyadan Facebook, VR kulaklıkları için ilk mağazasını açıyor

Facebook, VR kulaklıkları için ilk mağazasını açıyor

Daha önce Facebook olarak bilinen Meta’nın, gerçek dünyadaki insanları metaverse ile birleştirmeye başlamak amacıyla ilk mağazasının açılacağı duyuruldu. 9 Mayıs’ta açılacak olan Meta Store, Burlingame, California, kampüsünde yer alacak.

Eskiden Facebook olarak bilinen Meta , insanlara Oculus sanal gerçeklik başlıklarını ve “metaverse” fikrini satmak için ilk mağazasını açıyor.

Apple ve alışveriş merkezleri gibi yoğun yaya trafiği olan bölgelerde mağazaları olan diğer teknoloji şirketlerinin aksine, Meta Store 9 Mayıs’ta şirketin Burlingame, California kampüsünde açılacak. Mağazada, diğer ürünlerin yanı sıra Oculus sanal gerçeklik başlıkları ve bunlar üzerinde çalışan uygulama ve oyunları deneyebilecekleri demo alanları olacak.

Şirket, CEO Mark Zuckerberg’in çalışma, sosyalleşme ve oyun oynama için standart olacağına inandığı sanal bir dünya olan metaverse’i inşa etmek için gelecek yıl boyunca 10 milyar dolar ayırdı.

Müşteriler Quest 2 kulaklık, aksesuarlar ve portal görüntülü sohbet cihazlarını mağazadan satın alabilecekler. Şirketin Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri denenebilecek.

Şirketten yapılan açıklamada, “Meta Store ile amacımız, insanlara bugün ürünlerimizle nelerin mümkün olduğunu gösterirken, metaverse canlanırken geleceğe bir bakış atmaktır ve umarım bu süreçte bu kavramın gizemini biraz ortadan kaldırmaktır” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here