Ana Sayfa Tasarım Glossier’den biyofilik bir deneyim sunan mağaza tasarımı

Glossier’den biyofilik bir deneyim sunan mağaza tasarımı

Pandemi nedeniyle fiziksel mağazalarını kapatmak zorunda kalan ve faaliyetlerini çevrimiçi olarak sürdüren Glossier, Seattle’da yeniden ilk fiziksel mağazasını açtı.

Peyzaj tasarımcısı Lily Kwong iş birliğiyle tasarlanan mağaza, tüketicilerine biyofilik bir deneyim sunuyor. Çevrimiçi güzellik markası Glossier, Seattle’da, yapay mantarların filizlendiği bir heykeli çevreleyen uçuk pembe mobilyaların bulunduğu fiziksel mağazasını açtı. Capitol Hill semtinde bulunan ve Glossier’in şirket içi ekibi tarafından tasarlanan 260 metrekare perakende alanı, markanın bugüne kadarki en büyük fiziksel mağazasını oluşturuyor.


Alanın ortasındaki büyük heykel, Pasifik Kuzeybatı bölgesinin florasından etkilenen yosun ve renkli mantarlarla kaplı bir kaya gibi görünecek şekilde tasarlanmış. Bu, tasarımcı Lily Kwong tarafından, bitki kaplı tepecikler ve pembe-mor çiçekler de içeren pop-up için oluşturulan bir peyzaj enstalasyonuna dayanıyor. Mağazanın genelinde ise uçuk pembe renk hakim kılınmış.

Tasarım ekibi, “Mantarların en beklenmedik yerlerde büyümek ve gelişmek için şaşırtıcı bir yeteneği var ve bu fenomeni tasarım konseptimizde hayata geçirmek istedik” diyor.

Ürünleri teşhir etmek için minimal uçuk pembe sayaçlar kullanılırHeykeli çevreleyen uçuk pembe tezgahlar, Glossier ürünlerini dalgalı yüzeylerde sergiliyor. Dolgulu köşeleri ve pembe kiremitli kenarları olan kemerler, merkezi alanı, test için aynaların yanına daha fazla ürünün yerleştirildiği çevreden ayırmış.


Ortak bir oturma alanı, teraslı bir manzaraya benzeyecek şekilde tasarlanmış.

Vitrin büyük pencerelerinin yanında, çeşitli yeşil kumaşlar ve derilerle kaplanmış bir dizi düz ince minder, teraslı bir tepenin şeklini çağrıştırıyor.

Mağazanın etrafındaki duvarlar açık tonlu dokulu sıva ile kaplanırken, zemini bej ve toz pembe karolardan oluşan bir dama tahtası kaplamış.

Dış cephede ise kapılar ve pencere pervazları, Glossier logosuna uyması ve binanın krem rengi tuğla işçiliğine zıt olması için koyu bir allık rengine boyanmış.

1514 10th Avenue’deki Seattle mağazası, Glossier markasının fiziksel perakendeye dönüşünü işaret ediyor ve Los Angeles ve Londra’daki satış noktalarının 2021’in sonundan önce açılması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here