Ana Sayfa İNDEKS GNC GNC Türkiye el değiştiriyor

GNC Türkiye el değiştiriyor

Enerji, sanayi ve perakende sektöründe yaptığı yatırımlarla hızlı büyüme kaydeden Infinity Invest Holding AŞ, GNC Türkiye’nin tüm haklarını mağazaları ile birlikte Bakara İlaç’tan satın alıyor.

Infinity Invest Holding, GNC Türkiye’yi Bakara İlaç’tan satın alıyor. Infinity Invest Holding, enerji, sanayi ve perakende sektörlerinde satın almalar gerçekleştirerek planlı ve hızlı büyüme stratejisini devam ettiriyor. Bu doğrultuda perakende sektöründe gerçekleştirdiği yatırımlarına yenilerini ekleme hedefi ile GNC’nin Türkiye’deki dağıtım haklarını satın alıyor.

GNC Türkiye, franchise lisansının 1994 yılında Amerika’dan alınması ile faaliyete başladı. 1998’de açılan ilk mağazasını, diğer mağazaları izledi. GNC Türkiye, bugün 18 kentte 64 mağaza, 250’den fazla eczane satış noktası ve online satış mağazası ile hizmet veriyor.

Infinity Invest Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aşur, sektörün gelişim potansiyeline duyduğu inancı vurgulayarak hızlı büyüyeceklerini belirtti. Mustafa Aşur, “Bu satın alma ile sektöründe öncü bir markayı daha İnfinity Invest Holding bünyesine katıyoruz. Türkiye doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürünler pazarında büyüme potansiyeli yüksek bir ülke ve GNC de geniş ürün portföyü ile konusunda dünya lideri bir marka. Türkiye’de büyüme potansiyeli yüksek. Hedefimiz kendi açacağımız 300 mağaza ve Türkiye’nin büyük eczanelerinin portföylerine girerek GNC ürünlerinin herkes tarafından rahatlıkla temin edilmesini sağlıyor olmak. Mağazalarımız kendimize ait olacağı için yaratacağımız istihdam ile de ülke ekonomimize katma değer sağlayacağız” dedi.

Mustafa Aşur ayrıca, “Biz GNC ile doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürün arayan herkese ulaşacağız. Dünya ile aynı anda en yeni ürünleri Türkiye’de de satışa sunacağız. Müşterilerimize bugüne kadar Türkiye’de bulamadıkları ürünleri temin etmelerini sağlayacağız” diyerek müşteri odaklı çalışacaklarının altını çizdi.

52 ülkede 8 bin 600 GNC satış noktası

GNC (General Nutrition Center), dünyanın önde gelen doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürün üretim, pazarlama ve dağıtım firmalarından biri olarak 1935 yılında Amerika’nın Pittsburgh şehrinde kuruldu. GNC Holding, vitamin, mineral, bitkisel ürünler, sporcu beslenme ürünleri ile diğer sağlıklı yaşam ürünlerinin üretim, dağıtım ve pazarlama şirketi. Bugün 52 ülkede 8 bin 600’den fazla satış noktasına sahip bulunuyor.

Infinity Invest, ‘Buy and Build” stratejisiyle ilerliyor

Infinity Invest, Türkiye’de farklı sektörlerde yatırımlara odaklanmış özel sermaye kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor. Yönetim, global markalarda, üst düzey yöneticilik ve danışmanlık yapmış, girişimcilik deneyimi olan, altı farklı ülkenin vatandaşlarından oluşan, çok kültürlü ve tecrübeli bir ekipten oluşuyor. “Buy and Build” olarak bilinen satın alma ve geliştirme stratejisiyle de portföyüne aldıkları firmaların büyümelerine imkan tanıyan Infinity Invest, bazı kuruluşlardaki iş ortaklıkları ve yatırımları 40 yılı aşan birlikteliklerle devam ettiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here