Ana Sayfa Gündem Gözü Kara İndirim, Kiğılı satışlarını yüzde 30 artırdı

Gözü Kara İndirim, Kiğılı satışlarını yüzde 30 artırdı

PAYLAŞ

Kiğılı’nın 23 Kasım Cuma günü yurt çapında uyguladığı Gözü Kara İndirim kampanyası ile, markanın Türkiye genelindeki tüm mağazaları ve online satış kanalları ziyaretçi akınına uğradı. Kiğılı satışlarında geçtiğimiz yıla oranla yüzde 30 oranında artış yaşanırken, Gözü Kara İndirim süresince Kigili.com adresine gelen ziyaretçi sayısı ise günlük ortalamaya göre 4 kat fazlaydı. Kiğılı yalnızca online kanalından, bir gün içerisinde 5 bin adet ürün satışı gerçekleştirdi.

Erkek hazır giyim sektörünün öncü markası Kiğılı, 23 Kasım Cuma günü Türkiye genelindeki tüm mağazalarında ve online satış kanallarında uyguladığı Gözü Kara İndirim kampanyasının yansımalarını paylaştı. Her yıl heyecanla beklenen Gözü Kara İndirim süresince Kiğılı mağazaları, markanın stil sahibi ve şık konforundan uygun fiyatlarla yararlanmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğradı.

Sonbahar-kış gardırobunu güncellemek, modern çizgiler ve inovatif özellikteki parçalarla tarzına hareket katmak ve hediyelerle sevdiklerini mutlu etmek isteyenler, Kigili.com’da tüm indirimlerin yanında bugüne özel fırsatlar da yakaladılar. Gözü Kara İndirim fırsatlarından yararlanmak isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Kiğılı mağazalarında, geçen yılki kampanyaya oranla yüzde 30 satış artışı yaşandı.

Online alışveriş zirve yaptı
Markanın online satış kanalı Kigili.com, yeni sezon ürünlerin çok özel fiyatlarla modaseverlerle buluştuğu kampanya süresince günlük ziyaretçi sayısını 4’e katladı. Kiğılı, sadece online kanalından bir gün içerisinde 5 bin ürün satışı gerçekleştirdi. Online kanalda en çok tercih edilen ürün triko olurken, bu ürünü gömlek, mont, ceket, pantolon ve takım elbise takip etti.

En yoğun ilgi İstanbul’dan
Gözü Kara İndirim boyunca Türkiye genelinde Kiğılı mağazalarına en yoğun ilgi ise İstanbul ilinden geldi. İstanbul’dan sonra en çok alışveriş yapılan iller Ankara, Kocaeli, İzmir ve Antalya oldu.

Kiğılı mağazalarında en çok uzun kollu gömlek satışı gerçekleştirilirken, Türkiye genelinde en çok satan beden ise L (Large) beden oldu. Gözü Kara İndirim kampanyasının ziyaretçileri alışveriş yaptıkları ürünler içinde ilk sırada lacivert rengi, ardından siyah, beyaz ve mavi renkleri tercih ettiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here