Ana Sayfa Gündem GPD, Galip Aykaç ile devam ediyor

GPD, Galip Aykaç ile devam ediyor

Gıda Perakendecileri Derneği üyeleri, 30 Mart Salı günü düzenlenen Genel Kurul’da bir araya gelerek derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerini seçtiler. GPD, yeni döneme Galip Aykaç’ın başkanlığında devam edecek.

Modern gıda perakendesinin temsilcisi konumundaki Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) üyeleri, 30 Mart Salı günü düzenlenen Genel Kurul’da bir araya gelerek derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerini seçtiler. 2019-2020 yıllarında Yönetim Kurulu Başkanı olan BİM İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Başkanı Galip Aykaç, yeni dönemde de aynı görevine seçildi. Yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak Migros İcra Başkanı Özgür Tort ve Özay Hukuk Direktörü Merter Özay görev alacaklar.

Genel Kurul’da 2021 – 2023 dönemi için dernek organlarına seçilen isimler şöyle oldu:

Yönetim Kurulu
Ahmet Oğuz Uçanlar McDonalds
Ahmet Şükrü Yanıkoğlu Caffe Nero
Bahadır Özbek Shaya
Bora Volkan Mumcu Tavuk Dünyası
Cem Maltaş A101
Emir Güçlü Paleks
Erdal Tüfekçi Onur Market
Galip Aykaç BİM
Gökçin Aras ÜÇGE
H.Murat Keklik Detay
Hasan Ulutürk Tchibo
Hüseyin Deniz Alkaç Metro
İsa Albayrak Hakmar
Kutay Kartallıoğlu Carrefour
Mehmet Haluk Alpay Obase
Merter Özay Özay Hukuk
Onur Aytekin IFCO
Ömer Özgür Tort Migros
Özgür Çetinkaya Tab Gıda
Uğur Demirel ŞOK
Uğur Kaan Ünver Anadolu Grup

 

Denetim Kurulu Asil Üyeler  
Ahmet İri Özdilek
Cemal Parlak Üçler Market
Didem Şekerel Erdoğan Nielsen
Denetim Kurulu Yedek Üyeler  
Banu Arıduru Çelebi Gıda
Birol Altınkılıç Kahve Dünyası
Elif Bilgehan Müftüoğlu GS1 Türkiye Vakfı


“Sektörel sorunlar proaktif yaklaşımla çözülecek”

GPD’nin, Yönetim Kurulu’nun yönlendirmeleri ve üyelerinin destekleriyle pandemi döneminde sektörün çok önemli bir sınavdan başarı ile çıktığını Galip Aykaç, başarılı çalışmaların ve öncü faaliyetlerin yeni dönemde artarak süreceğini ifade etti. Aykaç, “210 milyar TL’lik ciro ve Türkiye’nin her şehrinde yaklaşık 40 bin satış noktasında 425 binin üzerinde istihdam oluşturan derneğimiz (GPD) üyelerinin katkılarıyla sektörümüzün önemli bir kuruluşu konumuna gelmesi için büyük çaba sarf etti. Bu başarıya hep birlikte ulaştık. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımız aynı heyecan ve özveriyle devam edecek. Bu vesileyle derneğimize ve sektörümüze katkı sağlayan tüm üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Pandemi döneminde sektörün çok önemli bir rol üstlendiğine değinen Aykaç, “Derneğimiz ve sektörümüz için 2020 yılı oldukça yoğun ve yeni gündemlerle dopdolu geçti. Tüm dünyanın COVID19 ile mücadelesi verdiği bu zorlu dönemde, gıda perakendesi çalışanları canla başla çalışarak halkın ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanmasını sağladılar. 2021 yılına yeni umutlarla başladığımız bu dönemde, başta halk sağlığının korunmasını hedefleyerek tüm operasyonlarımızı en verimli şekilde sürdüreceğimize, bu yolla hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize önemli fayda sağlayacağımıza inancımız tam.” dedi.

Derneğin gücünü üyelerinden aldığını ve bu güçle sektörel sorunların hızlıca tespit edilip çözümler geliştirildiğini ifade eden Aykaç, “Derneğimiz 2021 yılında da üyelerinin ve sektörün faydasına katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürecek. Üyelerimizin ve sektörün yaşadığı sorunları ve mevzuat, operasyon, istihdam, insan kaynakları, verimlilik gibi pek çok alanda yaşanan sıkıntıları, tüm paydaşlarla bilgi alışverişini sağlayarak çözüme ulaştırma yönünde proaktif çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

2012 yılında kurulmuş olan Gıda Perakendecileri Derneği (GPD), ulusal, bölgesel ve yerel modern gıda perakendecileri ile gıda servis zincirlerinin temsilcisi konumunda. Cirosu 210 milyar TL’ye ulaşmış olan GPD üyesi marketler ve gıda servis zincirleri 40 bine yakın satış noktasında 425 bini aşkın kişiyi istihdam ederek kayıtlı ekonomiye büyük katkı sağlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here