Ana Sayfa Kitap-Müzik Gülnur Antay ilk kişisel resim sergisini açıyor

Gülnur Antay ilk kişisel resim sergisini açıyor

Gülnur Antay’ın ilk kişisel resim sergisi, 2-8 Kasım 2019 tarihlerinde CKM – Caddebostan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

Gülnur Antay’ın “Harmoni” adlı ilk kişisel resim sergisi, CKM – Caddebostan Kültür Merkezi’nde 2-8 Kasım tarihlerinde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Antay’ın “Harmoni” sergisinde yer alacak eserler, özgürce yapılmış fırça hareketleriyle etkileyici bir yolculuğa çıkaracak.

Antay, ilk kişisel resim sergisi ile ilgili olarak şunları anlatıyor:
“Karşıtlıkların Harmonisi…
Bazen kararlı çizgisel hatlar, bazen özgürce yapılmış fırça hareketleri,
İnce bir şekilde işlenmiş detaylı parçaları tamamlayan detaysız alanlarla yakalanan etkiler,
İzleyicinin algısını tetikleyen , kendine özgü işlenmiş soyut ve somutun hassas karışımı…
Tuval üzerinde renkleri, alanları birbiriyle konuşturmak ve bu ilişkileri yorumlamaya çalışırken anlamlı bir bütüne ulaşmak…
Tüm bunların sonucunda ortaya çıkan resmimin izleyicide bıraktığı etkiye odaklanıyorum.”

Gülnur Antay
1966 yılında Sinop’ta doğdu. 1987 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. 1988 yılında çalışmaya başladı. Özel şirketlerin finans bölümlerinde yöneticilik yaptı. 2010 yılında emekli oldu. Çalışma hayatı boyunca resim sanatı ile içiçe oldu. Kurslar ve atölyelerde kendini geliştirdi. Halen 4 yıldır eğitim aldığı Altamita-art Atölyesi’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Antay, 2016 yılında “Modern Ötesi-1” ve 2017 yılında “Artist 2017” karma sergilere katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here