Ana Sayfa İNDEKS Güngören Park AVM Güngören Park AVM

Güngören Park AVM

TSK Mehmetçik Vakfı’nın kuruluş amacı doğrultusunda vakfa gelir elde etmek maksadıyla 29 Ocak 2015 tarihinde, yatırımlarına eklediği Güngören Park Alışveriş Merkezi, Yıldız Teknik Üniversitesi’ne, Öğretim Üyesi Lojmanları’na, ilk ve öğretim kurumlarına, iş merkezi ve konut projelerine çok yakın konumda, üniversitelerin, yurtların, iş merkezlerinin ve lojmanların ihtiyacına cevap verecek nitelikte olup, geniş bir hedef kitlenin buluşma noktasıdır.

Yaklaşık 18 bin metrekarelik kapalı alanda 49 bağımsız bölümde, 155 araçlık otopark, 4 salonlu sinema, restoran ve kafeler, hizmet mağazaları, ATM’ler, fitness salonu ve balo/konferans salonu ile her mevsim yaşanabilir alanlar sunan ve her profilden vatandaşımız için uğrak yeri olan Güngören Park AVM’de toplam kiralanabilir alan 5 bin 470 metrekare olup4 bin 691 metrekaresi çeşitli sektörlere kiralanmıştır.

Özellikle Türkiye genelinde birçok şubesi bulunan, marka değeri yüksek, holding ve anonim şirket olarak teşkilatlanmış, 57 AVM’nin kurumsal – asil üyesi olduğu Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği’ne kurumsal asil üye statüsünde, 12 Kasım 2020 tarihinde üyeliğinden sonra diğer boş alanlarda kiralama faaliyetleri ile iyileştirme ve geliştirme faaliyetleri hız kazanmıştır.

Bu kapsamda, AVM giriş katında, boş bulunan mağaza, 28 Mart 2021 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında Anadolu Kebapçısı’na, AVM yönetim ofisleri katındaki dört mağaza birleştirilerek 10 Mayıs 2021 imzalanan sözleşme kapsamında, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş’ne, c. AVM giriş katında, boş bulunan bir mağaza, 3 Mart 2021 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında “TSKMEV Vakfı Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.”ne; kiralanmış, her üç firma, dekorasyon faaliyetlerinin tamamlamalarını müteakip, 1 Haziran 2021 tarihinde faaliyetlerine başlayacaktır.

AVM ikinci katında, bulunan bir diğer mağaza, “Big Mamma’s” marka isimli firmaya, 12 Nisan 2021 tarihinde imzalanan sözleşme kapsamında kiralanmış, dekorasyon çalışmalarının tamamlanmasını müteakip, 15 Haziran 2021 tarihinde faaliyetine başlayacaktır. d. AVM binası sistem arızaları ile bakım onarım ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik (Ortak kullanım alanı kolaylık tesisleri, bina; elektrik, aydınlatma, havalandırma ve fiziki emniyet sistemleri vb.) 8 Mart 2021 tarihinde, gerçekleştirilen ihale sonucunda imzalanan sözleşme kapsamında tamamlanan bakım onarım faaliyetlerinin kabul ve muayene işlemleri ile, e. AVM binasındaki mevcut analog güvenlik kamera sisteminin, IP tabanlı güvenlik kamera sistemiyle değiştirilmesine yönelik başlatılan çalışmalar sonucunda, 23 Şubat 2021 tarihinde, gerçekleştirilen ihale ve imzalanan sözleşme kapsamında tamamlanan faaliyetlerin, kabul ve muayene işlemleri, Mayıs-Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. f. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından, yayımlanan kılavuz doğrultusunda TSKMEV Güngören Park AVM’de yürütülen çalışmaların belgelendirilmesi amacıyla TSE’ne başvurulmuştur. Müteakiben TSE yetkililerince Güngören Park AVM’de yapılan denetim sonucunda, AVM’de alınan tedbirler ve uygulanan faaliyetler açısından gerekli tüm kriterlerin sağlandığının tespit edilmesi üzerine, TSKMEV Güngören Park AVM İşl.Ltd. Şti. 18 Mayıs 2021 tarihinde “TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi”ni almaya hak kazanmıştır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here