Ana Sayfa Gündem Hedef, yıl sonunda 40 şubeye ulaşmak  

Hedef, yıl sonunda 40 şubeye ulaşmak  

PAYLAŞ

Dünyanın 8. büyük hazır giyim ihracatçısı konumunda olan Türk hazır giyim sektörünün önemli temsilcilerinden biri olan Giovane Gentile, 2019 yılında da ihracat odaklı büyümesini sürdürülebilir kılmak için çalışmalarına devam ediyor. 2019 yılında Türkiye’de 6, yurt dışında 15 mağaza daha açarak toplam 40 şubeye ulaşmak için çalıştıklarını söyleyen Giovane Gentile Genel Müdürü Zaur Samedov, “2019 yılında büyümemizi ağırlıklı olarak yurt dışında sürdüreceğiz” dedi.

Kalite anlayışını ve müşteri beklentilerini tasarladığı dünya trendlerine uygun koleksiyonlarla birleştiren Giovane Gentile, 2018 yılını yüzde 50’ye yakın bir büyümeyle kapattı. 2019 yılında satışlarındaki sürdürülebilir büyümeyi aynı oranda devam ettirmeyi hedefleyen Giovane Gentile, yurt dışındaki şube sayısını ise yıl sonunda 40’a çıkarmak için çalışıyor.

“Hedefimiz sürdürülebilir büyüme”

Giovane Gentile Genel Müdürü Zaur Samedov

Özellikle ülkede yaşanan ekonomik dalgalanmaların sektörü olumsuz etkilediğini söyleyen Samedov, bu dönemde yapılan KDV indirimlerinin ve Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı sayesinde bu rakamlara ulaştıklarını söyledi. Giovane Gentile olarak bu dönemde fiyatlarda yüzde 20 indirim uyguladıklarını söyleyen Samedov, 2018 yılını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 50’ye yakın büyüme ile kapattıklarını söyledi. Samedov “2019 yılında Enflasyon değişimleri dolayısıyla yaşanan durumda, kısa vadede etkilenme ihtimalimiz devam edebilir, fakat perakende sektörü için önümüzdeki yılın özellikle e-ticaretin artarak devam edeceği bir yıl olacağını öngörüyoruz. Önümüzdeki yıl ortasından sonra yukarı yönlü bir artış yaşanacağını düşünüyoruz. Seçim dönemi bizim için çok önemli. Sektörümüz için önemli olan özel günler her zaman satışlarımızı olumlu yönde etkiliyor. Yılbaşı, Sevgililer Günü ve Babalar Günü gibi özel günler satışlarımızda daha çok artış yaşanmasını öngördüğümüz dönemler. Her sezonun başlaması ile birlikte müşterilerimizin ilgisi hissedilir derecede artıyor. Takipçilerimiz yeni koleksiyonlarımızla tanışmak için mağaza ziyaretlerini sıklaştırıyor” dedi.

2018 yılında Sadakat Programı çerçevesinde müşteri sayılarını yüzde 25 arttırdıklarını söyleyen Samedov, “Günün şartlarında yatırım yapmak ne kadar zor olsa da 2019 yılında hedeflerimiz doğrultusunda büyümeye devam edeceğiz. 2019 yılında Türkiye’de 6, yurt dışında ise 15 yeni mağaza moda severlere kapılarını açacak. Giovane Gentile olarak yılın son çeyreğinde başlattığımız Turquality projesini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek en öncelikli hedefimiz olduğunu söyleyebiliriz. Ekip arkadaşlarımız, üstün çalışma performansı göstererek, projeyi tamamlamak üzereler.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here