Ana Sayfa Gündem H&M, İstanbul’daki en yeni mağaza tasarım konseptini açtı

H&M, İstanbul’daki en yeni mağaza tasarım konseptini açtı

H&M, İstanbul’daki en yeni mağaza tasarım konsepti ile Akasya AVM’de açıldı. Kalite ve sürdürülebilir modayı en iyi fiyatla sunan, dünyanın en sevilen moda markalarından H&M, İstanbul’daki yirmi ikinci mağazasını Anadolu yakasının en popüler alışveriş merkezi Akasya AVM’de açtı.

Toplam üç kattan oluşan H&M Akasya mağazası, 2 bin 350 metre karelik bir satış alanında yer alıyor. Mağaza kadın modasının sıkı takipçisi Everyday, zamansız klasiklerden oluşan Modern Klasik, gençlerin favorisi Divided, erkek ve kadında en iyi basicler, denim, iç giyim ve aksesuarları ve çocuk koleksiyonlarını kapsıyor. Ayrıca bu mağazada dünya genelinde ve Türkiye’de sadece seçili mağazalarda satışa sunulacak kapsül koleksiyon Sandra Mansour X H&M da moda severlerle özel olarak 27 Ağustos tarihinde buluşuyor olacak.

H&M Akasya, müşterilere hem daha açık ve kolay hem de daha sürdürülebilir bir mekan yaratmak amacıyla yaratılan RED MOD konseptine sahip İstanbul’daki ilk H&M mağazası. Sıcak tonlarda hareketli mobilyalar ile esnek bir planlama prensibiyle planlanan mağazada, uzun yıllar dayanımı yüksek, kolay uygulanabilir ve sürdürülebilir malzemeler kullanılıyor. Bu yeni tasarım ve malzeme değişikliği ile elektrik mağaza tüketimi de yüzde 5 azalıyor.

Müşterilere daha rahat bir deneyim sağlamak için ayrıca kabin bölümünde bir dinlenme ve bekleme alanı bulunuyor. Mağazanın asma katında ise müşterilerin dinlenebilmeleri için büyük bir lounge alanı olacak. Mağazanın cephesi ise H&M’de global olarak da sadece sınırlı sayıda ülkede uygulanan özel bir tasarıma sahip.

“Heyecan duyuyoruz”

H&M Türkiye Ülke Müdürü Müge Arpacıoğlu

H&M Türkiye Ülke Müdürü Müge Arpacıoğlu açılışla ilgili “Türkiye pazarına inancımız büyük, bu nedenle güvendiğimiz lokasyonlarda yeni mağazalar açacağımızı daha önce sizlerle paylaşmıştık. Akasya AVM, Anadolu yakasının en önemli ve köklü alışveriş merkezlerinden birisi. Global mağaza tasarım konseptine sahip İstanbul’daki ilk mağazamızı Akasya’da açmaktan ve müşterilerimize en son konseptimizle özel bir alışveriş deneyimi yaşatacak olmamızdan ötürü büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

H&M Akasya AVM’deki açılışı ile Türkiye’deki mağaza sayısı 60 ve 55 kişiye istihdam sağlayarak toplam çalışan sayısını yaklaşık 2 bin 500 kişiye ulaştırmış olacak. H&M, güçlü performans sergilediği Türkiye pazarındaki açılışlarına önümüzdeki aylarda da emin adımlarla devam edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here