Ana Sayfa Gündem H&M Türkiye’ye Sürdürülebilir İş Ödülü

H&M Türkiye’ye Sürdürülebilir İş Ödülü

PAYLAŞ

H&M, kalite ve sürdürülebilir modayı en iyi fiyatla sunan marka olma doğrultusunda yol almaya devam ediyor.

Başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde H&M Türkiye İletişim kategorisinde 1. oldu. Bu yıl beşincisi düzenlenen ödül töreninde H&M Türkiye ödül alan ilk ve tek moda şirketi oldu.

Organizasyonda sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı projeler seçilerek ödüllendirildi. Sürdürülebilirlik İletişimi kategorisinde Sürdürülebilirlik İletişimi – SWAP Market – Ürün Toplama projesiyle H&M Türkiye iletişim kategorisinde ödül aldı. Fairmont Quasar İstanbul Otel’de 17 Ekim akşamı düzenlenen ödül töreninde ödülü H&M Türkiye adına Ülke Pazarlama Müdürü Ketrin Gülük aldı.

Sürdürülebilirlik H&M’in en önem verdiği kurumsal ve sosyal hedeflerin başında geliyor. Sürdürülebilirlik vizyonu H&M için yüzde 100 Döngüsel ve Yenilenebilir, yüzde 100 Adil ve Eşit, yüzde 100 Değişime Öncü olmak üzere üç önemli odak üzerine kuruluyor. Özellikle geri dönüştürülmüş materyal kullanımı ile doğal kaynakların kullanımını azaltarak çevresel etkisinin azaltılması temel hedeflerden biri. H&M, 2013 yılında başlattığı Ürün Toplama Girişimi sayesinde yıllardır tonlarca eski, istenmeyen tekstil ürününü mağazalarında topluyor ve geri dönüştürüyor. 2013 yılından bu yana dünya genelinde bir ilki gerçekleştiren H&M ile, müşteriler kullanmadıkları kıyafetleri ve tekstil ürünlerini, hangi marka ve ne durumda olursa olsun, H&M mağazalarına bırakabiliyor. Bu sayede daha fazla tekstil ürününün çöpe gitmesi engelleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here