Ana Sayfa Gündem “İki günde piyasayı karıştırdık”

“İki günde piyasayı karıştırdık”

http://twinlakesboatrental.com/wp-json/wp/v2/users/2 Online giyim satışlarının durma noktasına geldiğini söyleyen Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, market ürünleri alanına hâlihazırdaki müşterilerine hizmet sunmak için girdiklerini, bu kadar yoğun talep beklemediklerini söyledi. Abdullah Kiğılı, “Biz marketçi değiliz, sadece hizmet vermek istedik ama iki günde piyasayı karıştırdık” dedi.

Türkiye’nin köklü giyim markalarından Kiğılı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, salgın sonrası kapanan mağazaların durumu hakkında Bloomberg HT’ye konuştu. Hem alışveriş merkezlerindeki hem caddelerdeki tüm mağazaların 15 Mart’tan bu yana kapalı olduğunu hatırlatan Kiğılı, şu ana kadar çalışan maaşlarında bir kesinti olmadığını, çalışanların işten çıkarılması gibi bir durumun olmadığını söyledi.

55 yıldır bu sektörde olduğunu söyleyen Kiğılı, “Birçok inişli çıkışlı ekonomik krizler gördüm. Ama bu kriz başka bir kriz. Bu krizde benim yapmış olduğum bir hata yok. Giderin devam ettiği ve gelirin sıfır olduğu bir yerde işletmeyi ayakta tutabilmek nasıl bir şey bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hükümetin açıkladığı “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinde yer alan kısa çalışma ödeneğine başvurduklarını belirten tecrübeli iş adamı, yüzde 60 gibi bir destek beklediklerini, bunun da toplam 1800 çalışanın 1500’ünü kapsadığını aktardı.

useful link “Kapalı kaldığımız sürenin kirasının istenmesi büyük haksızlık”

Kira ödemelerinin nasıl olacağı konusunda da değerlendirmelerde bulunan Abdullah Kiğılı, cadde ve alışveriş merkezlerindeki mal sahiplerinin kira istemede haklılık payı olduğunu ancak kapalı kaldıkları süre boyunca kendilerinden kira istenmesinin “büyük bir haksızlık” olduğunu aktardı.

Konuyla ilgili görüşmelerin sürdüğünü söyleyen Kiğılı, “Cadde mağazalarımızdan büyük bir sıkıntı çekeceğimizi zannetmiyorum” dedi ve şöyle devam etti:

AVM’lerin sahiplerinin büyük bir çoğunluğu Avrupa’daki fonlar. Şimdiye kadar yaptığımız görüşmelerde “Avrupa’da mağazalar kapalı da olsa kiraları alıyoruz” minvalinde konuşuyorlar. Bizi yokluyorlar herhalde. Şunu herkes bilmeli, kapalı kaldığımız müddetçe kimseye 1 lira dâhi kira veremeyeceğizi. Biz yıllardır omuzlarımızda onları taşıyoruz.

Evet AVM’leri kurup bizim de önümüzü açtılar. Ama yıllar boyu kiralarımızı muntazam ödemişiz. Bir sorunumuz yok. Eee… “Dükkan kapanmış, ben kira isterim”… Bu işte sıkıntı olacak. Eninde sonunda onların da akılları başlarına gelecek.

http://mercymarlinsswim.com/1214-dte95039-speed-dating-chicago-over-40.html İnternetten market ürünü satışı hakkında: Galiba ortalığı karıştırdık

Abdullah Kiğılı, bir erkek giyim markası olarak internet sitelerinde bakliyattan tuvalet kağıdına, ıslak mendilden bulgura kadar çok sayıda market ürününü satışa koymaları hakkında da konuştu.

Bu durumu bir nevi “sosyal sorumluluk” olarak gördüklerini, iyi kalitede market ürünlerini düşük fiyata sattıklarını ancak bunu yalnızca kendi müşterileri için planladıklarını söyleyen Kiğılı, gelen talebin kendilerini de şaşırttığını söyledi.

“İki gündür ortalığı karıştırdık. Bizim işimiz bu değil. Anlaşılan marketçilerin alanına girince orada bir karışıklığa sebep olduk” diyen Kiğılı, şöyle devam etti:

E-ticaret satışları 16 Mart’a kadar inanılmaz bir artışla gidiyordu. Ben de şaşırıyordum. 16’sından sonra gerilemeye başladı. Bizim işimiz moral, motivasyon, keyif işi, rahatlı işi. Morali motivasyonu olmayan birinin takım elbiseye, gömleğe, kravata ihtiyacı olur mu?

Morali motivasyonu sıfır insanlar evden dışarı çıkamıyorlar. Dolayısıyla giyimle ilgili e-ticaret satışlarımız dibe vurmuş durumda.

Bir yandan da sitemizi ziyaret eden ciddi boyutta bir Kiğılı müşterisi var. Düşündük taşındık.

Sadece bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında müşterimize bir hizmet sunmak istedik. Bütün gaye buydu. Ama iş gittikçe büyüyor.

Hem bakliyat hem zeytinyağı hem temizlik malzemesi grubundan birçok şirket “Bizim malımızı da koy” diye talep ediyor. Ama biz marketçi değiliz.

christian black dating site “Bu alanda devam etmek gibi bir niyetim yok”

Abdullah Kiğılı, marketlerden yapılan online alışveriş ile kendilerinin yaptığı satış arasındaki farkı ise daha uygun fiyatlar, daha hızlı ve ücretsiz kargo ile açıklıyor:

Marketlerden aldığınızda size malı 48 saatte zor gönderirler. Çünkü çok yoğunlar ve haklılar. Peki biz ne yaptık? Firmalarla anlaşarak bu ürünleri satmayı deneyelim istedik. Bir kârlılık amacımız yok. Şu an haddinden fazla siparişle karşı karşıyayız. Markamıza olan güvenden dolayı 24 saatte bunu teslim ediyoruz ve kargo ücreti bedava. Biraz da aşağı fiyatlara satıyoruz. Mal kaliteli fiyat uygun olunca galiba karıştırdık piyasayı. Ancak bu alanda devam etmek gibi bir niyetim yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here